0 CZK

Cvičení doma je dostupné pro každého člověka, protože k němu nepotřebuješ téměř nic, ušetří ti i mnoho času, pokud ho nemáš zrovna nadbytek. Cvičení doma by mělo být přibližně stejně sestaveno, jako cvičení ve sportovním zařízení. Nejprve se rozhodni co chceš tréninkem dokázat. Domácí prostředí je vhodné spíše pro tréninky kardia nebo zpevňování postavy, protože k budování kvalitní svalové hmoty je lepší zajít do posilky, kde máš možnosti jak navyšovat váhu a variabilní stroje atd. Pokud teda nemáš doma vlastní posilku. V článku Typy tréninků si můžeš přečíst, jak můžeme tréninky všeobecně rozdělit. 

Pro začátek je dobré pořídit si domů alespoň posilovací gumy, které využiješ při posilování horní i dolní části těla a také karimatku. Pokud nechceš investovat do gum moc peněz, postačí ti gumy z Decathlonu (odkaz na gumy) - v balení máš tři a myslím si, že pro začátek jsou super. Samozřejmě se dají pořídit i další pomůcky jako gymbally, overbally, činky, bosu, trx (závěsná lana), švihadlo a další. Záleží na tom, jak moc se chceš cvičení doma věnovat. 

NADBYTEK TUKU V TĚLE

Pokud jsi tedy naprostý začáteník a máš nadbytek tuku v těle a tvým cílem je tedy shodit přebytečná kila a samozřejmě zpevnit postavu, tak rozhodně nedoporučuji cvičit podle většiny videí na internetu, jak má v oblibě většinou mnoho žen. Často jsou v takových videích ukazovány cviky, které jsou (když už to někdo chce cvičit) pro pokročilé cvičence (vzhledem k náročnosti cviků). Myslím si, že není ani dobré začít chodit běhat, protože tvoje tělo není zvyklé na zátěž - klouby, šlachy, úpony, srdce...zbytečně budeš během přetěžovat tělo. Oblíbenou činností je i různý tanec, ale většinou je takové cvičení na moc vysoké tepové frekvenci a to ti k hubnutí tukových zásob nijak nepomůže. Pro spalování tuků si musíš držet určitou tepovou frekvenci, jak se dozvíš v článku v odkazu výše (typy tréninků). Nezapomeň, že jenom cvičit rozhodně nestačí, musíš dodržovat i správnou stravu a pitný režim. Na trénink doma je nejlepší vyhradit si také alespoň hodinku času. Pokud jsi začátečník, musíš prostě začít pomalu a počítat s tím, že pokud si chceš postavu udržet, nesmíš povolit. Pamatuj, že být hubená ještě neznamená být zpevněná. Mnoho žen je štíhlých, ale když si sundají oblečení, tak jsou povolené a to nechceš. 

Na trénink doma se převlékni do sportovního, připrav si pití a všechny pomůcky k ruce, ať nemusíš odbíhat a zapni si třeba oblíbenou muziku. Občas jsem také viděla, že se doma holky balí do igelitu, aby se jako pořádně zapotily, tak na to zapomeň, to je nesmysl - kůže nemůže dýchat.

Nejprve se lehce zahřej, poté se protáhni a pak začneš posilovat, závěrem si dáš kardio a znovu se protáhneš. Kardio však nemusíš, pokud chceš jen zpevnit postavu a nepotřebuješ radikálně hubnout tukové zásoby. Nezapomeň se naučit u cvičení zpevnit a správně dýchat, vždycky nejdříve začneš s nejlehčí variantou cviku, až ho budeš dělat technicky správně, tak můžeš zvýšit úroveň cviku. Pokud chceš spíš zhubnout tuk, tak se posilování věnuj kratší chvíli a pak přejdi na kardio. Třetina tréninku bude posilovací a třičtvrtě pak kardio. V dalších příspěvcích již najdeš zásobníky cviků na domácí cvičení. Tak hodně štěstí a hlavně SILNOU VŮLI!

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

    Napište první komentář!