0 CZK

KRTKŮV DORT

Těsto (forma 18 cm):krtkův dort.JPG

1,5 hrnku polohrubé mouky

4 lžíce kakaa

4 lžíce olivového oleje

1 lžička citronové kůry

½ lžičky soli

1 vrchovatá lžička prášku do pečiva

1 hrnek rýžového mléka

3 lžíce kokosového cukru

Náplň:

½  rostlinné šlehačky

½ plechovky kokosového mléka – pouze tuhá část

1 banán

Nugetu na potření a 1 banán dovnitř  do dortu

Co budeme potřebovat:

Dortovou formu, pečící papír, větší misku, něco na míchání, lžičku, lžíci, nůž, prkýnko, mixér případně šlehač, metličku

Postup:

Do misky dáme mouku, kakao, citronovou kůru, sůl, prášek do pečiva, kokosový cukr a promícháme. Poté přidáme olej a rýžové mléko a důkladně promícháme. Chceme mít tekoucí těsto v případě, že se nám zdá moc suché, tak přidáme trochu mléka, dokud nedosáhneme řidší konzistence bez hrudek.

Dortovou formu si vyložíme pečícím papírem a vylijeme na ní připravené těsto. Dáme péct do trouby na 150 stupňů cca na 20 minut. Po 20 minutách vyzkoušíme do těsta píchnout špejlí, pokud se těsto nelepí, tak vyndáme z trouby, pokud se na špejli lepí, tak ještě chvíli pečeme.

Ušleháme si šlehačku a opatrně do ní vmícháme kokosové mléko – tuhou část. Rozmixujeme si banán a taktéž přidáme do připravené směsi (banán náplň přirozeně osladí, komu by to nestačilo, může přidat cukr dle libosti). Takto připravenou náplň vložíme na chvíli do ledničky.

Po vychladnutí korpusu ho vydlabeme. To znamená cca 1cm od kraje si naznačíme kolečko kolem dokola celé formy a pak opatrně rukou, nebo lžičkou vydlabáváme, ale tak, abychom nepoškodili dno dortu! Vydlabané těsto si přendáme do misky. Korpus namažeme nugetou, lze nahradit i např. Marmeládou. Nakrájíme si banán na kolečka a vyskládáme ho po celém vnitřku dortu.

Z ledničky si vyndáme náplň a navršíme ji na banány.

Vezeme si zbytek těsta, které jsme vydlabali a nasypeme ho na náplň. Tím se nám vytvoří hromádka. Celý dort dáme ještě ztuhnout do ledničky.

Tip: dovnitř náplně můžete přidat libovolně kousky čokolády, jako to má originál krtkův dort. Pokud máte radši sladší pokrmy, tak určitě dejte více cukru.

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

    Napište první komentář!