0 CZK

BEZLEPKOVÉ plněné DONUTY

12 ks (do formičky)donuty.jpeg

1 hrnek hladké pohankové mouky (např. Pernerka -prodávají v Tescu)

1 pytlíček třtinového cukru s rumovou příchutí Dr. Oetker

2 lžíce třtinového cukru

půl lžičky jablečného octa

pytlíček prášku do pečiva

třičtvrtě hrnku rostlinného mléka

půl hrnku rostlinného oleje (slunečnicový)

Náplň:

arašídové máslo, nugeta, hořká čokoláda

Postup:

Smícháme všechny suché ingredience a poté přidáme všechny mokré a dobře zamícháme. Vznikne nám takové lepivé tekuté těsto, ale ne řídké, ani moc tuhé. Troubu si předehřejeme na 150 stupňů. Připravíme si formu na donuty (já mám takovou, kterou nemusím vymazávat, pokud ji nemáte, tak vymažte slunečnicovým olejem).

1.Pomocí lžíce nabíráme hmotu a lijeme do formiček na donuty, pouze do třetiny - jako první vrstvu.

2.Poté pomocí lžičky nabereme buď arašídové máslo, nebo něco, co jsme si zvolili na náplň a přidáme to kolem dokola na těsto - jako druhou vrstvu. 

3.Znovu pomocí lžíce nabereme těsto a přelijeme ho přes náplň - jako třetí vrstvu. Formička na donut by měla být naplněna zhruba ze třičtvrtě, protože donuty vyskočí.

Pokud bychom volili jako náplň hořkou čokoládu, tak si ji nalámeme na maličké kostičky, které dáme na první vrstvu z těsta a poté je přelijeme další vrstvou. 

Takto připravené donuty dáme péct do trouby cca na 15 minut, poznáme kdy jsou hotové. Můžeme do nich případně píchnout párátkem a pokud se těsto nelepí, máme hotovo :-)

Na donuty je samozřejmě možné udělat i polevu, ale to až v příštím receptu, teď jsem ji udělat nestihla, protože se hned snědly :-)