0 CZK

ZELENÉ ČAJE JAKO VHODNÝ DOPLNĚK PRO SPORTOVCE

Určitě každý z vás má minimálně jednu zklušenost s článkem, kde bylo doporučováno, že pití zeleného čaje je prospěšné pro hubnutí a pro nastartování metabolismu. Řada lidí pak netuší, co si pod pojmem metabolismus a jeho nakopnutí, má vůbec představit. Určitá část odborné  populace má pak zase s tímto slovním spojením problém a berou ho jako zavádějící.

Pravda je, že aby se v tom člověk vyznal, musel by načíst mnoho odborných studií a pochopit vůbec vlastní fungování těla. Mechanismy, které se ovlivnit dají, ty které se dají ovlivnit jen do určité míry a pak ty, které zkrátka neovlivníme. V tomto článku se Vám pokusím vysvětlit, jak tento pojem ,,nakopnutého metabolismu", vnímám já a co může být přínosem proto, abyste zhubli. Udělala jsem sama na sobě experiment, při kterém byl úbytek váhy radikální, ale samozřejmě v kombinaci s dalšími faktory.  

Co obsahují chemické nakopávače?

Většina lidí, když chce redukovat tuk, tak sáhne po nějakých chemických spalovačích/ nakopávačích nebo kombinaci. Chemické nakopávače obsahují vysokou dávku kofeinu (větší, než je doporučenná denní dávka), většinou jsou ještě ke kofeinu naboostované guaranou a extraktem ze zeleného čaje! Další látky jako taurin, alanin, extrakty pepře, karnitin a další látky, které zaručují, že produkt déle vydrží, případně ladiče chuti, barviva gumových medvídků se stříbrem a další chemické ,,nutnosti" atd...

radiation-alt-solid.svg

  L-Theanin vazba

Co obsahuje zelený čaj?

Primárně je zelený čaj přírodní, pokud sáhnete po organické kvalitě, můžete pro sebe udělat to nejlepší. 

Přesný popis složek, které zelené sypané čaje obsahují, si můžete přečíst v jednom mém starším článku - zde.

Vypíchnu zde tři důležité látky v čaji, které hrají roli při redukci.

Tein, L-Theanin, Katechiny 

Tyto tři (přirozeně se vyskytující) látky mohou výrazně ovlivnit cestu za vysněnou figurou.

Stačí pít zelený čaj?

 NE!

Je to sice elixír mládí a krásy, ale ležením na posteli a nezdravou stravou, vás ani čaj nezachrání.

Pokud chcete pracovat na své postavě a redukovat váhu, musíte se zaměřit na celkový zdravý živnotní styl.

DŮLEŽITÉ pro dlouhodobou udržitelnost:

 • zdravá a vyvážená strava, správné rozložení živin - tuky, cukry, bílkoviny, minerály, vitamíny......(je to individuální)
 • vhodný pitný režim - nepřepíjet se, nežíznit, pít převážně čistou vodu, zelené, ovocné a bylinkové čaje
 • omezení kávy, alkoholu, cigaret, junkfood
 • pravidelný a dostatečný pohyb 
 • regenerace, odpočinek, kvalitní spánek
 • psychická pohoda, čas na zábavu
 • pro REDUKCI HMOTNOSTI je NUTNÝ KALORICKÝ DEFICIT! Necvičit na vysoké tepové frekvenci
 • klíč ke všemu je vytrvalost, pravidelnost
 • POZOR, neznamená to, vymazat si z jídleníčku VŠECHNY DOBROTY a jíst jen bílkoviny a zeleninu (v horším případě hladovět)...lze se dostat do fáze, kdy si každý den můžete dopřát dobrotu a nic se s vámi nestane :) 
 • striktní diety jsou dlouhodobě neudržitelné, lepší způsob je pomalá, kontrolovaná redukce, kterou si pak prostě přirozeně udržíte, nebudete vést vnitřní boje atd...
 • musíte vydržet minimálně měsíc, abyste mohli říct, zda něco funguje nebo ne...a také skutečně vše poctivě dodržovat, bez toho to nemá smysl
    
storm sencha breeze

VŠECHNY TYTO BODY MŮŽETE DOPLNIT popíjením zeleného čaje a tím tak celý proces podpořit/urychlit. Díky obsaženým látkám v zeleném čaji, dochází k podpoře určitých orgánů a tím i zvýšenné funkci. 

Pití čaje musí být pravidelné a musí být každý den, dokud se vám celá tahle kombinace nerozjede v to, co chcete. 

Každý den stačí 2 šálky zeleného čaje - naše čaje jsou vícenálevové, takže z 5 gramů si uděláte VŽDY dva šálky. Zařadit můžete i matchu, jelikož je to více koncentrovaný čaj, efekt má o něco větší. 

Jak to vím?

Sama jsem se pustila do experimentu, abych věděla, jak hubnutí na našich čajích funguje. Bohužel u mě nebylo moc kam s kily jít, ale byla jsem jediná u koho jsem věděla, že bude pravidelně dodržovat :). Na začátku jsem provedla vážení, měření atd. 

Pila jsem 2-3 šálky našeho sypaného zeleného čaje (5 gramů - lze zalít až 3x). Čaje jsem si dělala vždy podle chuti (Summer Vibes, Breeze, Kabuse, Insight atd) a každý den 1 x - 2x storm matcha - celkem 4 gramy (podle chuti buď Storm matcha pure High nebo Ceremony). Celkem jsem tak vypila kolem 1 litru zeleného čaje za den v různé podobě - teplý i studený.

Obecně čaje piji každý den, ale velké změny na váze jsem začala vidět po skutečné pravidelnosti po 2 měsích, kdy úbytek byl přes 5 kg. Záměrně zde nebudu uvádět kolik to přesně bylo, protože každý jsme trochu jiný. V každém případě to bylo více, než jsem očekávala. Do toho jsem klasicky cvičila (3x týdně min) a jedla převážně zdravě (80%), ale stravu jsem si nijak neupravovala, ani nehlídala a nedělala jsem nic dalšího extra, co by mohlo ovlivnit výsledky. 

Co může způsobit užívání chemických nakopávačů?

Pravidelné užívání vysokých dávek kofeinu může způsobit řadu zdravotních potíží. Potíže se většinou dostavují až s mnohaletým odstupem, některé mohou přijít při užívání a odeznít, když to člověk přestane brát. Všechno je individuální.

Některé nežádoucí účinky:

 • nemožnost cvičit bez toho, demotivace
 • vysoký krevní tlak, zvýšené bušení srdce
 • NEŽÁDOUCÍ nabíraní, když chemku vysadíte
 • bolesti hlavy, motání hlavy
 • hormonální problémy (menstruace)
 • zadržování vody v těle
 • časté roztahování a stahování cév v těle
 • problémy s příjmem potravy
 • atd....

UPOZORNĚNÍ!
Jedná se o sypané zelené čaje z Japonska, nejde o žádné chemky v čaji nebo ,,zázračné" čaje. Zelené čaje obecně obsahují prospěšné látky.
Čaje nedoporučuji pít po 17 hodině, pokud se chystáte ve 22 hodin spát. Samozřejmě i vysoká míra zeleného čaje může pak zase naopak způsobit zdravotní potíže. U čaje matcha se uvádí maximálně 8 gramů za den. Zelené čaje mají vysoký obsah antioxidantů. 

Sypané čaje z Japonska, které byly i součástí mého experimentu, najdete na našem e-shopu, tady na webu. Stejně tak i storm matchu. Jakmile přijdete na chuť zeleným čajům, zařadíte je rádi, přirozeně do každodenní součásti života a pomohou vám omezit např. i kávu, protože nebudete potřebovat doplňovat kofein tak často. Objevujte, poznávejte, užívejte!

Kdy je ideální čas začít?

PRÁVĚ TEĎ! :)

KLIKNI A PODÍVEJ SE NA NÁŠ E-SHOP

(Přesměruje tě to na stránku www.palstorm.cz)