0 CZK

VOSÍ HNÍZDA

Těsto (1):

100 g hladké špaldové mouky

50 g mletých vlašských ořechů

4 lžíce kakaa

½ pytlíku třtinového cukru s rumovou příchutí Dr. Oetker

80 g másla Rama vlašský oříšek

Do hotového těsta (2):

3 lžíce rumu (můžete dát i více)

50 g máslo Rama vlašský oříšek

Krém:

Stejný postup jako u krému na ořechy

Na vysypání formiček: kokos

Spodky koleček z lineckého těsta

Co budeme potřebovat:

Vál, váleček, 2 x misku (1x na rozdělání těsta, 1x na vážení surovin), nůž, alobal, lžíce, plech, pečící papír, krabici, případně robota na zadělání těsta, vařečku, pečící papír, formička na vosí hnízdo, lžičku, zdobítko (případně sáček na krém)

Postup na těsto(1):

Nejprve smícháme všechny sypké suroviny, poté přidáme máslo a vypracujeme hladké těsto, které si uložíme alespoň na 2 hodiny do ledničky. Plech si vyložíme pečícím papírem a připravené těsto si rozválíme na placku, dáme na plech a pečeme v předehřáté troubě na 170 stupňů cca 13 minut.

Po vychladnutí si upečenou placku rozdrobíme a přidáme do něj  suroviny (2) rum a máslo. Pokud těsto moc lepí, tak můžeme přidat trochu mletých ořechů, pokud se naopak moc sype, tak přidáme ještě máslo. Hotové finální těsto si uložíme na pár hodin do ledničky.

Vosí hnízda připravujeme tak, že si nejprve vymažeme formičku trochou másla a vysypeme kokosem. Poté z těsta vezmeme vždy malý kousek, který zatlačíme do formičky, uprostřed uděláme důlek (můžeme udělat lžičkou, nebo špejlí), který následně vyplníme připraveným krémem, poté dáme na spodek kolečko z lineckého těsta a vyklopíme. Po každém vyklopení si znovu vysypeme formičku kokosem, ale už nevymazáváme máslem.

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

    Napište první komentář!