0 CZK

Velikonoční zajíček

Recept na vláčného velikonočního zajíčka, který je rychlý a zvládne ho každý. Potřebujete jen 2 mističky, ve kterých vše rozmícháte a formu na zajíčka, případně na beránka.

Ingredience

2 hrnky hladké celozrnné špaldové mouky

1 hrnek třtinového cukru

1 čl kukuřičného škrobu

2 čl prášku do pečiva (klasický)

1/4 čl jedlé sody

špetka soli

1 a 1/2 hrnku rostlinného mléka

1 a 1/2 pl jablečného octa

2 pl sójového jogurtu

3/4 hrnku řepkového oleje

1 pl vanilkové pasty

+ 2 čl kakaa a 2 pl rostlinnhé mléka - na tmavou část, pokud chcete

velikonoční zajíček

Postup:
1) Do misky dáme špaldovou mouku, třtinový cukr, kukuřičný škrob, prášek do pečiva, jedlou sodu a špetku soli a promícháme.
2) Do druhé misky dáme rostlinné mléko, jablečný ocet a promícháme a přidáme jogurt, olej a vanilkovou pastu a dobře vymícháme. Oddělíme si asi 6 pl lžic vedle do mističky, do těch poté přidáme kakao a trochu mléka.
3) Mokré ingredience nalijeme do misky k sypkým a dobře promícháme.
4) Vymažeme si formu na zajíčka máslem (vysypala jsem strouhaným kokosem) a nalijeme připravené těsto. Tmavou částí můžeme dozdobit.
5) Pečeme v předehřáté troubě na 180 stupňů. Pekla jsem to 1,5 hodiny, protože mi asi nefungovala dobře trouba. Cca po 50 minutách pečení můžete do zajíčka zkusit píchnout špejlí. Pokud máte formu, která se přiklápí, tak nechejte péct cca hodinu a poté vyndejte, vychlaďte horní díl mokrou utěrkou a píchněte špejlí. Pokud nebude, dejte ještě dopéct, bez horního dílu. Formu neotevírejte dřív, než za 35 minut, aby vám zajíček nespadnul.
Těsto se dá použít i do beránka. Hotového zajíčka nebo beránka - nevyklápějte hned, ale formu zchlaďte utěrkou a až poté vyklopte...
Videorecept najdete na mém instagramu pajafitlife.

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

    Napište první komentář!