0 CZK

SUPER GREENS Czech Virus vs. amix

Zelené potraviny se v průběhu let stávají stále více oblíbeným doplňkem našich každodenních životů. Tento článek bude pouze hodnotit mezi sebou dva mnou vyzkoušené produkty. Nejedná se o reklamní článek, ani vás nenabádám k užívání těchto doplňků. 

Zelené potraviny jsou součástí mého životního stylu již pár let. Vyzkoušela jsem mnoho značek i forem - tablety, prášek a různé kombinace. Nakonec jsem si oblíbila značku Czech Virus (CV), kterou jsem pár měsíců užívala. Shodou náhod zrovna když mi začal docházet, tak jsem musela do obchodu pro jiné doplňky stravy a CV tam neměli, ale měli tam značku Amix, tak jsem ji vyzkoušela.

Zelené doplňky stravy užívám každé ráno, po probuzení a pak cca za 15 minut se nasnídám. Rozmíchám dle návodu s vodou. 

Co mají stejného?

Obojí obsahují stejný základ - mladý ječmen a pšenici, spirulinu, chlorellu a extrakty z ovoce a zeleniny (Vita Veggie a Vita Berry).

Co mají rozdílného?

Rozdíl je pak v množství obsažených látek a Czech virus má navíc AstraGin - pro lepší vstřebávání.

CZECH VIRUS

Obsah balení: 330g/ 30 dávek - 1 dávka = 11g - sypká směs

Cena: 649 Kč (na jejich oficiální stránce)

Příchuť: jablečný fresh nebo lesní směs

Sladidla: stévie

Konzistence: zrnitá, dobře se rozpouští, nelepí

Chuť: ochutnala jsem obě příchutě - lesní ovoce mi přišlo trošku sladší, voňavější. Jablečná fresh je moc dobrý. Ani jedna z příchutí nemá cítit pachuť po zelenáčích. Po otevření pixly prášek hezky voní. Po rozmíchání nápoj stále krásně voní a člověk se na něj vyloženě těší.

Obsah zelených potravin: 5000 mg v jedné dávce

Obsah extraktů: Hi-Fiber mix (ovoce+zelenina) 3500 mg v jedné dávce, AstraGin 5 mg v jedné dávce

Přidané látky: 0

Obsah:

Super Green Mix 5000 mg:

Chlorella (2000 mg), Spirulina (2000 mg), Mladý ječmen (500 mg), Mladá pšenice (500 mg)

Hi-Fiber Mix 3500 mg:
Jablečná vláknina, Inulin, Organické jablko (ovocná dužina), Organická jahoda, Organická višeň, Organická ostružina, Organická borůvka, Organická malina, Organická rýže, Organická červená řepa, Organická mrkev, Organický špenát, Organická brokolice, Organické rajče, Organická kapusta, Organické zelí, Organické petrželové listí, Organická růžičková kapusta, Organická zelená paprika, Organická okurka, Organický celér, Organický česnek, Organický kořen zázvoru, Organická zelená cibule, Organický květák, Organický chřest

+ AstraGin 5 mg: pro lepší vstřebávání

AMIX

Obsah balení: 360 g/ 30 dávek - 1 dávka = 12 g 

Cena: kolem 700 Kč (u Trampoty v Plzni za 636 Kč)

Příchuť: zelené jablko 

Sladidla: erytritol a sukralóza

Konzistence: pudrová (jako protein), dobře se rozpouští, nelepí

Chuť: I přes příchuť jablka, jsou cítit zelené potraviny a moc hezky po otevření nevoní 

Obsah zelených potravin: 6000 mg v jedné dávce

Obsah extraktů: Vita Komplex 1000 mg v jedné dávce

Přidané látky: protispékav látka: oxid křemičitý, zahušťovadlo: xanthan, aroma, regulátor kyselosti. kyselina citrónová 

Obsah:

Greens komplex (prášek z mladé pšenice, prášek z mladého ječmene, spirulina prášek, chlorella prášek), jablečný pektin, VitaVeggie® Anti-Oxidants Blend (koncentrát z brokolice, extrakt z cibule, rajče, brokolice, mrkev, špenát, kapusta, růžičková kapusta, maltodextrin, kukuřičný škrob, emulgátor: slunečnicový lecitin); VitaBerry® Hi ORAC Fruit Blend (hroznové víno, extrakt ze semen hroznového vína, borůvky a extrakt z borůvek, maliny a koncentrát z malinových semen, brusinky, sušené švestky, třešně, jahody, látka protispékavá: oxid křemičitý); zahušťovadlo: xanthan, aroma, regulátor kyselosti: kyselina citrónová, sladidla: erytritol a sukralóza.

ZÁVĚR

Po přečtení veškerých údajů si asi dokážete názor udělat sami. Obsah zelených potravin se zdá být vyšší u Amixu, ale extrakty z ovoce a zeleniny jsou o mnoho nižší. Czech virus má navíc AstraGin, který podporuje vstřebávání. Czech virus také obsahuje mnohem více extraktů z ovoce a zeleniny. Pokud vám jde o chuť, tak Amix nedoporučuji. Pokud zvládnete vypít cokoliv, tak po něm klidně sáhněte. Czech virus se pyšní také certifikáty kvality EN ISO 9001 a 22000 a píšou, že látky si nechávají testovat v laboratoři. Najdete to u nich na stránkách. O Amixu jsem takové informace bohužel nedohledala. Ještě bych vypíchla, že Czech virus do svého produktu nenacpal žádné další přidané látky navíc, jako je tomu u Amixu, který tam má zahušťovadla atd. Cenově vycházejí podobně. 

V každém případě je potřeba si uvědomit, že ani jedna z firem se nespecializuje přímo na výrobu jen zelených potravin, ale obě firmy vyrábějí i jiné doplňky pro sportovce. Proto pokud vyloženě toužíte po firmě, která se specializuje jen na zelenáče a chcete například vědět i zemi původu pěstování chlorelly nebo ostatních surovin, budete muset sáhnout někam jinam nebo napsat přímo do firmy, zda jsou ochotni vám takové info poskytnout. Já jsem sportovec a od obou zmíněnných značek jsem zkoušela i jiné produkty. Od Amixu máme doma protein, který je chuťově bohužel taky příšerný. Od té značky jsem kdysi zkoušela ještě nějaké tyčinky a znovu bych si je nekoupila. Nebráním se však zkoušení nových věcí a určitě vám do budoucna přinesu další zhodnocení jiných produktů! 

Zdroje:

Z krabičky doma :)

https://www.kulturistika.com/det/super-greens?gclid=CjwKCAjw5cL2BRASEiwAENqAPpkvevM0LwSCDzZhJhCXZcD8uPINVyc4owArX37rpeSxei_k3qzwfRoC1fcQAvD_BwE

https://czechvirus.cz/produkty/87-super-greens-pro#/72-prichut-jablecny_fresh/77-baleni-330_g

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

    Napište první komentář!