0 CZK

STORM MATCHA - původ a úvod

抹茶 

Odkud mám storm matchu?

Moje matcha je přímo z Japonska z čajové farmy, kde se vyrábí z nejlepších listů a vybírala jsem jí opravdu velmi dlouho, než jsme se dostala k této lahodné matche. Matcha je organické kvality. Matchu mám v životě již mnoho let a vyzkoušela jsem jich opravdu hodně, proto jsem se rozhodla najít pro sebe i pro tebe - tu NEJLEPŠÍ

Po sběru a usušení se listy jen rozdrtí na jemný prášek a to je celé - to je čistá a pravá matcha.

V nabídce mám aktuálně dva druhy čaje matcha, každý je chuťově jedinečný!

Co je matcha?

Matcha = jemně mletý zelený čaj, který se sklízí speciální technikou. Čajová pole se pár týdnů před sklizní zastiňují. Následně se sbírají čajové lístky, kterým se odstraní žilky a stonky, usuší se a rozdrtí. Čím je čaj lépe zpracovaný, tím méně má v sobě hořkosti. 

Čaj matcha je jednou z nejbohatších rostlin na chlorofyl a zároveň nejbohatší antioxidant z potravin na světě!

Původ s dlouholetou tradicí má v Japonsku. Do naší kultury se postupně dostává, nejen pro svojí výjimečnou chuť, ale i díky všem pozitivním vlastnostem, které má na tělo i mysl. 

Jak vypadá a chutná matcha?

  • velmi jemný prášek, který je skoro až svítivě zelený - čím zelenější, tím kvalitnější matcha
  • chuťově se však bude lišit - sladká, hořká, kyselá...
  • pravá matcha pochází z Japonska

Jak by vypadat a chutnat neměla:

  • výrazná nepříjemná hořkost, trpkost...
  • barva prášku: tmavě zelená, odstíny hnědé, hnědozelený, hnědožlutý
  • matcha může mít původ i v Číně, ale to znamená mnohem horší kvalitu

Proč pít storm matchu?

  • Vyzkoušejte pozitivní účinky tohoto čaje na sobě

Výměna za kávu?

Doporučuji takovou výměnu nebo třeba částečnou. Oproti kávě se energie z čaje matcha, uvolňuje do těla postupně (až několik hodin). Zároveň obsahuje mnoho pozitivních látek pro tělo a jeho zdraví.

Po vypití kávy nastává jednorázový příval energie, roztluče se srdce, může přijít na řadu potivost, nesoustředěnost a z pití většího množství kávy, pak mohou být i zdravotní problémy - např. vysoký krevní tlak aj.

Oproti tomu u pití zeleného čaje matcha k takovým vedlejším účinkům nedochází. Energie se uvolňuje postupně a trvá mnohem déle, než po kávě. Dochází k uvolnění mysli, ale zároveň i k soustředění. Podporuje i sportovní výkony. 

Chuť matcha je zcela jiná, než chuť kávy, samozřejmě můžeš ochutnávat různé druhy čaje matcha, stejně jako tomu je i u kávy. 


Storm matchu můžeš koupit tady u mě na e-shopu.