0 CZK

ROSTLINNÉ PROTEINY OD ZNAČKY MYPROTEIN

Značku Myprotein bych mohla zařadit mezi své oblíbené značky, neboť si jejich rostlinné proteiny kupuji už pár let. Vyzkoušela jsem různé příchutě a některým zůstala věrná dlouhodobě. Má Myprotein i některé nedobré proteiny? Co mi na nich vyhovuje a co naopak by mohli vylepšit? Odpovědi nejen na tyto otázky se dočteš v textu níže :)

Jaké příchutě jsem vyzkoušela?

Vanilka, čokoláda, matcha, jahody se smetanou, vlašský ořech a káva a konopný protein. Kupuji vždy sójový izolát, kromě kávy a vlašského ořechu, který je hrachový se sójovým bobem.

 • Vanilka - klasická příchuť, která nesmí doma chybět, protein není přeslazený. Používám do kaší, dezertů i jako nápoj.
 • Čokoláda - další klasická příchuť, která se skvěle hodí do kaší, protein není přeslazený.
 • Matcha - stála za vyzkoušení, příchuť matcha (tak, jak jsem zvyklá z čaje) - nebyla v proteinu vůbec cítit, byl dost sladký, ale jako změna super.
 • Jahody se smetanou - sladší chuť, do kaší ne, jako nápoj občas ano a hodí se i do některých dezertů.
 • Vlašský ořech a káva - hezky voní, ale po rozdělání je cítit spíš kávou než ořechem, má pachuť (asi po hrachu), za mě se nehodí nikam - leda do koše :)

Jaké jsou nutriční hodnoty?

Nutriční hodnoty se u jednotlivých příchutí mohou mírně lišit, ale nejsou to extra zásadní čísla. Momentálně mám doma jahody se smetanou a vlašský ořech s kávou, na cestě je vanilka.

Příchuť jahody se smetanou (sójový izloát) obsahuje na 100 g 1657 kJ / 390 kcal, 87 g bílkovin, 8,9 g sacharidů a 0,5 g tuku.

Na jednu dávku (tj.30 g): 497 kJ / 117 kcal, 26 g bílkovin, 2,7 g sacharidů a 0,2 g tuku. 

Příchuť vlašský ořech s kávou (hrachový a sójový) obsahuje na 100 g: 1381 kJ / 330 kcal, 75 g bílkovin, 5.2 g sacharidů a 0,9 g tuku.

Na jednu dávku (tj.30 g): 414 kJ / 99 kcal, 23 g bílkovin, 1,6 g sacharidů, 0,3 g tuku.

Jaké je složení?

V proteinu nejsou žádné zbytečné látky, jako třeba zahušťovadla, éčka atd. Slazeny jsou sukralózou a barevny jsou přírodními barvivy. 

Jak se dá protein použít?

 • klasický nápoj, který můžete rozdělat do mléka či do vody
 • puding - když přidáte méně vody
 • do kaše - na snídani - ovesné vločky smíchat s proteinem...
 • do sladkého pečení - sušenky, koláče,,,
 • do nepečených dezertů - tyčinky, různé kuličky s oříškama, cheseecake (falešný)...

Proč používám Myprotein?

Ustálila jsem se na této značce, ale myslím si, že mezi rostlinnými proteiny je to spíš průměr. Proteiny nejsou nijak extra lahodné, ale zároveň se dají v pohodě vypít. Nejsou přeslazené, jako tomu bývá u jiných značek. Cena, výkon, obsah balení - vše je přijatelné. Na stránkách Myrpoteinu probíhají vždy zajímavé akce a slevy, takže balení sójového izolátu 1 kg, vyjde cenově kolem 400 Kč bez akce, což je jeden z nejlevnějších proteinů na trhu. 

Která příchuť mi nejvíc chutná a co byl přešlap?

Nejčastěji kupuji vanilku, protože používám i do pečení. Čokoládový je také dobrý a občas si koupím ovocný nebo ten matcha, ale teď už ho pravděpodobně nevyrábí. Nejhorší příchuť byla vlaššský ořech a káva - protein sice hezky voní, ale asi tím, jak je hrachový, tak se nedá pít. Mám ho doma už několik měsíců a nemohu ho přidat ani do pečení, protože má divnou pachuť.

Konopný protein je pak bez příchuti a chutnal jako kterýkoliv jiný konopný protein. Výhoda je, že se dá přidávat i do slaného pečení. Konopný protein jsem také pila v těhotenství a době kojení.

Rada na závěr?

Pokud hledáte opravdu chutný protein, tak musíte sáhnout po jiné značce :) Jsem člověk, který snese poměrně hodně, takže mi vypít nevadí, navíc si proteiny často vylepšuji třeba ovocem nebo arašídovým máslem, takže výsledná chuť je pak trošku jinde. Pokud máte mlsný jazyk, tak vám myprotein stačit asi nebude. Každopádně můžete si zkusit objednat vzorek, tím nic nezkazíte a uvidíte, zda vám zachutná. 

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

  Napište první komentář!