0 CZK

RESTAURACE/BISTRA/ JÍDELNY v PLZNI

VEGETARIAN BISTRO SATYR

Adresa: Kardinála Berana 24, Plzeň

Otevírací doba: PO – PÁ: 10:00 – 15:00 h

Ceny: Velmi přijatelné. Je zde možnost volby u všech jídel na velkou, nebo poloviční porci a podle toho je pak upravená cena.

Odkaz na stránky: http://www.bistro-satyr.cz/denni-nabidka.html

Nevýhoda: Pokud pojedete autem, nedá se skoro nikde zaparkovat. Připravte se na to, že budete kroužit kolem možná i pěkně dlouho. Raději zaparkujte někde dál a dojděte pěšky. Parkovné se v této části Plzně neplatí. Mají omezenou otvírací dobu a o víkendu se zde nenajíte.

Toto bistro hodnotím jako nejlepší v Plzni a rozhodně ho tedy doporučuji navštívit, už jen z důvodu, že to je jedno ze dvou vegan/vegetarián bister v Plzni. Kuchař vaří až neuvěřitelně dobře a obsluha je velice příjemná. Bistro je poměrně malinké, má pouze dvě místnosti a v době obědů jsou většinou plné v létě je pak k využití přístupná menší zahrádka. Satyr je skromě vybavený, prostě klasické bistro, kde je čisto. Na jídlo se můžete před koupí podívat.

Nabídka: denní i minutková jídla

Denní nabídka se vždy skládá ze dvou vegetariánských pokrmů – polévka a hlavní chod a dvou veganských pokrmůpolévka a hlavní chod (často i pokrmy bezlepkové). Občas mají v nabídce ještě nějaké hlavní jídlo navíc. Kuchyně je zde jak česká, tak třeba i jídla asijská, která má kuchař opravdu vymazlená.

Minutková jídla nabízí hned několik pokrmů. Za zmínku stojí jejich Mexický seitan burger s rajčatovou salsou, který je opravdu delikátní. Jinak si můžete vybrat z pěti veganských minutek a čtyř vegetariánských.

Pokud máte rádi sladké, tak i pochutiny tohoto druhu najdete v nabídce. Bohužel však veganské dobroty nemají každý den. Oproti tomu, když potřebujete ještě nějakou svačinku, tak máte na výběr z veganských nebo vegetariánských wrapů, salátů, nebo sendvičů. Jejich kuchyně má osobitý styl, který vždy překvapí a neomrzí.

Pokud chcete jídlo sebou, dostanete ho do papírových boxů, nebo si samozřejmě můžete donést svoje nádoby.

 

SLUNEČNICE JÍDELNA A RESTAURACE

Adresa: Jungmannova 4, Plzeň

Otevírací doba:

 • Jídelna: PO – PÁ: 9:00 – 18:00 h
 • Restaurace: PO – SO: 11:00 – 22:00 h, NE: 11:00 – 20:00 h
 • Fresh Bistro: PO – PÁ: 7:30 – 22:00 h, SO: 10:00 – 22:00 h, NE: 10:00 – 20:00 h

Ceny: Přijatelné. V jídelně si můžete dát poloviční porci, ale nejspíš vás tolik nezasytí. Doporučuji si dávat třeba jen poloviční přílohu. V restauraci se pak poloviční ceny nevyplatí –platíte stejně 70 % z plné ceny.

Odkaz na stránky: http://www.slunecniceplzen.cz/jidelna/

Nevýhody: Restaurace se nachází přímo v centru města, tudíž pokud pojedete autem, tak s parkováním to přes všední dny v době poledne není nejlepší, ale většinou se nějaké místo najde. Parkovné se platí od PO - PÁ od 7:00 – 19:00 h. Cena je 30kč za ½ hodiny.

Toto pohostinství disponuje dvěmi patry, přičemž v horním patře se nachází restaurace a v dolním patře jídelna se salátovým barem a bistro. Nabízejí zde veganskou, vegetariánskou i masovou stravu v obou dvou patrech. Obě dvě patra jsou poměrně rozlehlá, přičemž horní patro nabízí i posezení na menší zahrádce. Prostory celého objektu jsou čisté a obsluha v obou patrech je velmi příjemná.

Nabídka: denní i minutková jídla

Jídelna:

Nabízí vždy pouze jednu polévkubuď mají veganskou, nebo vegetariánskou, dále čtyři hlavní chodyveganský, vegetariánský a dva masové (který bývá zároveň i bezlepkový). Po příchodu si můžete vzít tác, jako ve školní jídelně a nandat si u salátového pultu libovolně zeleninu – na konci vám to bude zváženo. Na jídlo je zde vidět, takže můžete vybírat i očima.  U hlavního chodu si často volíte sami přílohu – na výběr mají většinou pečený brambor, vařený brambor, šťouchaný brambor, rýži, pohanku a výběr příloh se liší podle druhu pokrmů. Jídlo si samozřejmě můžete dát i bez přílohy. Veganská jídla si zde vaří asi tak nějak podle sebe a nevím do jakého stylu bych je měla zařadit, najdete tu od všeho něco.

Restaurace:

Mnoho čistě rostlinných jídel v nabídce nemají. Každý všední den je na výběr jídlo buď z denní nabídky, ale nic veganského v ní většinou nenajdete, oproti tomu na jídelním lístku se už něco najde. Z předkrmů si můžete dát akorát klasický zeleninový salát. Hlavní chody mají pouze dva a to zeleninové kari se seitanem, kokosovým mlékem a indickým kořením a druhý pokrm je rizoto z červené čočky s opraženou cuketou, paprikou a navoněné šafránem. Tyto dva pokrmy nejsou žádné gastronomické pecky a moc mi nechutnaly. Tímto se nabídka restaurace, co se týče rostlinné stravy, uzavírá.

Fresh Bistro:

Mají zde velký výběr salátů, baget i jídla a je spojeno s menší projednou zdravé výživy, takže zde mají třeba i mouky, sušenky, jogurty, mléka – také Nemléko. Čas od času prodávají i nějaký veganský dezert, ale není to pravidlem. V neposlední řadě vám tu udělají fresh juice, nebo smoothie. Saláty si můžete nechat nandat na talíř a sníst si je v jídelně, nebo vám je samozřejmě zabalí s sebou.

U jídla s sebou používají plastové krabičky, jak v jídelně, tak ve fresh bistru, je však možné donést si vlastní.

ARNIE´S FRESH BISTRO A KAVÁRNA

Adresa: Sedláčkova 39, Plzeň

Otevírací doba: PO – PÁ: 8:00 – 20:00 h

Odkaz na stránky: https://www.arnies.cz/

Ceny: Přijatelné

Nevýhody: Jediná nevýhoda může být placené parkoviště přes všední dny, kde ½ hodiny vás vyjde na 30 Kč, ale zaparkovat se tu dá poměrně dobře. 

Poměrně nové bistro, které se nachází také v centru města a jeho interiéry jsou velmi příjemné a vzdušné, bistro disponuje spodním a horním patrem a má otevřenou kuchyni, což je příjemné, protože můžete nahlédnout na kuchaře. Obsluha bistra je velmi milá. Objednávky provádíte u pultu, kde vám obsluha dá pager a posadíte se ke stolu a v okamžiku, kdy vám zapípá, tak si dojdete pro jídlo na okénko.

Nabídka: denní i minutková jídla

Nabízejí polední menu, kdy někdy mají v nabídce i veganské hlavní jídlo nebo polévku a vaří opravdu výborně. Jejich kuchyně má osobitý styl a je jiná, než v předchozích restauracích, jelikož zde vaří tým česko-srílanských kuchařů.

V bistru pak mají na výběr stálou nabídku od 14:00 h – na meníčku najdete pět vegetariánských jídel – carpaccio z červené řepy s kozím sýrem – je možné udělat ho bez něj a bez medu, thajské rýžové závitky, Arnie´s burger, quesadillu a Arnie ´s Bowl. U jídel sice píšou vegetariánská varianta, ale lze udělat i veganská, vždy záleží na domluvě s obsluhou. Dalším zajímavým pokrmem je TLT Vegan sendvič s bio uzeným tempehem.

Pokud nemáte velký hlad, můžete se sami obsloužit u salátového baru. Na výběr mají z cca tří salátů, doplnit je můžete dresingem či olejem.

Bistro vyrábí i svoje zákusky, přičemž rostlinná nabídka dezertů není pravidlem.

 

VEGEBISTRO PLZEŇ

Adresa: V Šipce 10, Plzeň

Otevírací doba: 10:30 - 14:00

Odkaz na stránky: https://vegebistro.cz/

Ceny: běžné ceny

Nevýhody: Parkování - bistro se nachází přímo v centru Plzně, nemají moc výběr nápojů

Otevřeno od 16.5.2019 !

Bistro jsem navštívila pouze 2x, protože mi nevyhovuje jeho umístění a malý výběr pokrmů. Vzhledově je to taková obyčejná jídelna, ale příjemné prostředí. Hned naproti vchodovým dveřím je pult, kde si můžete vybrat pokrmy a které i rovnou vidíte, než vám je obsluha nandá na talíř. Pokrmy, které jsem si dala, byly chuťově dobré, porce menší a vadily mi kovové talíře. Bistro je čisté i toaleta. Nevím, co bych k bistru ještě napsala, osobně mě nijak nenadchlo, i když hlavní chod i polévka byly docela dobré. Vadí mi, že vždy nemají veganské jídlo, případně dezert. Pokud vám jde čistě o rostlinnou stravu, tak si určitě předem zjistěte, co ten den budou podávat. Obsluha na mě působila poměrně mdle, ale mohlo to být třeba i únavou. 

Závěrem bych vám určitě doporučila Vegetarian bistro Satyr, kde si pochutná opravdu každý. Pokud chcete jít do hezčího prostředí, tak Bistro Arnie´s nebo Slunečnice, která má otevřeno i večer. Bohužel v Plzni nemáme žádnou lepší nebo opravdu krásnou, veganskou restauraci. 

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

 • Satyr

  28. 2. 2020 20:36:17 | Jiřina

  Na tuhle sice malou veganskou restauraci nedám dopustit. Vždy si pochutnam a úsměv obsluhy nechybí. Děkuji

  Odpovědět

 • Vegebistro

  8. 6. 2019 17:24:43 | Pejťa

  ...už se nepřipravuje, od 16.5. jede :-)

  Odpovědět | Skrýt odpovědi

  • Re: Vegebistro

   8. 6. 2019 17:26:10 | Vegebistro

   Je to tak! Ppřijďte k nám ve všední dny mezi 10:30 a 15:00 na vegetariánský/veganský a většinou bezlepkový oběd, kávu nebo dobrotu:-)

   Odpovědět

   • Re: Re: Vegebistro

    14. 6. 2019 14:49:08 | Pája

    Jééé, děkuji! Určitě dorazím, už se moc těším! Byla u vás mamka a moc jídlo, obsluhu i prostředí chválila :)

    Odpovědět