0 CZK

SALOOS těhotenský pěstící olej

Jako první někdy ve 3. měsíci těhotenství jsem se začala mazat tímto olejíčkem. Před tím jsem se nemazala, jelikož bylo léto a přes den jsem se mazala většinou krémy na opalování a navíc mi bříško ještě nerostlo. Tento pěstící olej opravdu krásně, příjemně voněl. Myslím si, že nejlépe ze všech těch tří, které jsem používala. Nevýhoda je, že nemá žádnou pumpičku, ale musíte si olejíček nalít přímo do dlaní. Občas se mi stalo, že mi tekl i po zemi, jelikož otvor je trošku nepraktický. Dobře se roztírá, ale kůže po něm byla trošku mastnější a někdy omastila oblečení, trvalo dlouho, než se vsáknul. Mazala jsem se vždy po večerní koupeli a to 1x denně a vydržel mi tak jeden měsíc. Kupovala jsem ho v drogerii DM.  Množství 50ml stojí kolem 150 Kč.

 

MANUFAKTURA pečující a regenrační tělový olej se sedmikráskou, Q10 a přírodními oleji

Tento olej jsem začala používat cca ve 4. měsíci těhotenství. Výhodou je praktická pumpička, kterou můžete stříkat olej rovnou na tělo. Rychle se vstřebával do pokožky, která byla po jeho užití krásně hladká, jemná a vláčná, akorát mi přišel trochu mastnější oproti Weledě. Jeho vůně také není tak pronikavá, jako u Weledy, takže pokud někomu nevyhovují moc aromatické vůně, doporučuji koupit si tento od Manufaktury. Lahvička mi vydržela asi dva měsíce a pak jsem koupila další, kterou jsem zatím ještě nedodělala, protože jsem začala používat již zmiňovanou Weledu. Jeho cena je docela příjemá, stojí 259 Kč a je ho 155 ml, takže o zhruba 100 kč méně, než Weleda. Myslím si, že jsou na dost podobné úrovni, takže se toho nemusíte určitě bát.

 

WELEDA těhotenský olej na strie

Olej Weleda jsem začala používat až jako poslední, tedy někdy od 8. měsíce těhotenství, kdy jsem si všimla, že mi začala malinko praskat kůže u jednoho prsu. Tento olej by měl zabraňovat vzniku těhotenských strií a měl by mít hojivé účinky, chránit pokožku před vysoušením, kůže by měla být vláčná, pružná a jemná. Mažu se 1x denně vždy po večerní koupeli, akorát vpich po pearcingu v pupíku si mažu i během dne, protože tam mám kůži extrémně napnutou a tenkou a mám strach, aby mi nepraskla. Strii kolem prsu jsem zpozorovala kolem toho 7. měsíce a nyní jsem už na začátku 9. měsíce a nijak se nezvětšuje, takže je opravdu možné, že olej pomáhá. Lahvička má pumpičku, kterou se vám na ruku dostane přiměřené množství, ale nedá se stříkat rovnou na tělo. Krásně se roztírá a příjemně voní, kůže je po něm opravdu velmi hladká a rychle se vsakuje, takže si neumastíte hned oblečení. Samozřejmě je nutné ho dobře do kůže vmasírovat. Stojí kolem 400 Kč (100 ml) a vydrží tak na necelé 2 měsíce – ale to záleží na tom, jak často ho budete používat a jaké jsou rozměry vašeho těla.

SALOOS masážní olej na masáž hráze

Jako poslední jsem si nakonec koupila i tento olejíček. Masáž hráze by se měla provádět asi 4 - 6 týdnů před porodem. Rozhodla jsem se tuto masáž provádět, jelikož mám strach z poranění při porodu. Tento olejíček také krásně voní, je hodně mastný, což asi tak má být, bohužel to nedokážu porovnat s žádným jiným. Při masáži je dobré dát si pod sebe ručník a je vhodné, aby masáž prováděl někdo jiný, protože sama sobě si ji žena dá asi velmi obtížně. Myslím si, že tato lahvička vydrží na celých 6 týdnů a že v případě, když olejíček zbyde, tak se dá použít i na tělo. Kůže by měla být po používání hladká a pružná, tak uvidíme :-) Když jsem byla v porodnici na schůzce s doktorem, tak tam říkal, že mají vypozorováno, že ženy, které provádějí masáž hráze, mají menší porodní poranění, než ženy, které masáže neprovádějí. Pokud vás zajímá, jak to dopadlo u mě, napište mi zprávu :) Obsahem je ho 50ml a stojí kolem 170 Kč.

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

    Napište první komentář!