0 CZK

PROTEINY A PROTEINOVÉ POTRAVINY

Sportovci často používají různé další doplňky stravy, jako jsou proteiny, proteinové kaše, tyčinky, oříšková másla, proteinové sušenky atd. Dnes je na trhu mnoho takových produktů již i ve veganské verzi. Třeba značka Myprotein začala vyrábět řadu, která se jmenuje Myvegan a vyrábí edici přímo zaměřenou pro takovou klientelu. Jejich sortiment obsahuje různé proteiny, sušenky, vitamíny a další. Mrknout se můžeš na jejich internetové stránky zde

PROTEINY

Dnes je k dostání mnoho proteinů na rostlinné bázi - od sójových, konopných, rýžových, dýňových, hrachových, kombinovaných a dalších s příchutěmi i bez nich. Proteiny jsou zrádné v tom, že každému chutná něco jiného, takže se těžko něco doporučuje, protože to, co jeden člověk bude vychvalovat, tak druhému se z toho může zvedat žaludek. Protein můžeme rozdělat s vodou nebo s rostlinným mlékem, můžeme ho použít do snídaňové kaše, na pečení, udělat si z něj zdraví dezert aj. Je právě i výborným pojivem, ale pozor, aby byl bez aspartamu, pokud s ním chcete péct. Protein si můžeme dosladit banánem a přidat si třeba do něj další ovoce, záleží na preferenci. Taktéž se dají vyrobit proteinové nanuky v létě. Využít se tedy dá poměrně široce. Zkusila jsem mnoho proteinů od přírodních bez chuti, přes všechny možné příchutě. Nejvíce mi chutnají čokoládové, vanilkové a těď nově i příchuť Matcha. Také konopný protein bez příchuti se dá dobře vypít. Momentálně mi nejvíce vyhovuje právě značka Myprotein, která nabízí zmíněný čoko, vanilka a Matcha. 

PROTEINOVÉ SUŠENKY

Hodí se jako výborná svačinka třeba i na výlet nebo když vás honí mlsná. Seženete značku Lenny and Larrys, která nabízí opravdu širokou chuťovou škálu - doporučuji je zkusit všechny :) Sušenky jsou obrovské, takže stačí sníst i půlka. Můžete na ně mrknout třeba tady. Další alternativa je od značky Myprotein, kteří mají pouze čokoládovou verzi, ale jsou vynikající. Sušenky jsou měkké, vláčné a opravdu chutné a dokonce i dost sladké. Sušenky stojí kolem 55 Kč. 

PROTEINOVÉ TYČINKY

Ještě jsem bohužel neobjevila chutné proteinové tyčinky, ale i tak jich je na trhu poměrně dost. Osobně je nekupuji a raději preferuji ty sušenky.

PROTEINOVÉ KAŠE

Pokud ráno nestíháte dělat snídani, nebo jedete někam na výlet, nebo se vám prostě hodí kaše ze sáčku, tak určitě volte tu od Extrifitu! Stačí jen zalít vodou (teplou nebo studenou), případně mlékem. Kaši kupuji Rice oat mash s příchutí čokolády u jiných příchutí si nejsem jistá, zda jsou čistě rostlinné, ale není problém si přečíst složení. Hlavní složkou jsou rýžové, ovesné a pšeničné vločky. Kaše koupíte na netu, nebo v Plzni je třeba prodává obchod Ronnie. Jeden sáček stojí kolem 25 Kč. 

PROTEINOVÉ PALAČINKY

Super směs, která se smíchá pouze s vodou v šejkru, nažhaví se pánev a během chvíle máte dobrotu hotovu. Nejraději mám od značky LSP OAT KING VEGAN PROTEIN PANCAKES (mrknout můžete zde). Teď jsem kupovala i od Myproteinu, najdete je na jejich stránkách. Více mi tedy chutnají ty od LSP. 

OŘÍŠKOVÁ MÁSLA

Dnes už koupíte i v běžných obchodech. Prodávají se arašídová, kešu, mandlová atd. dokonce i s různými příchutěmi. Vždy si hlídejte, aby neobsahovala zbytečně přidaný cukr.

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

    Napište první komentář!