0 CZK

Proč nenosit podprsenky s kosticemi?

Zdraví by mělo být vždy na prvním místě, mnoho z nás ho však někdy postaví i na místo druhé nebo dokonce dál a nemusí to být nutně kvůli nám samotným, ale třeba i kvůli okolí, prostředí a tím, jak jsme byli vychovaní. Téma podprsenek by mohlo spadat hned do několika skupin. Historie podprsenek nesahá tak daleko - stalo se tak v 19. století, kdy byl udělen patent na ,,oporu prsou". Ženy se vždy zkrášlovaly a vždy toužily po ,,dokonalé" kráse, proto si myslím, že vznikla i podprsenka, která mohla například vyrovat ,,nedokonalosti" v oblasti hrudníku. Zda za to mohli muži nebo ženy, to se nejspíš dnes již nedozvíme. Tak jako šla doba a pokroky dopředu, později se ukázalo, že podprsenky s kosticemi mohou sice upravit vzhled, ale nemají příliš dobrý vliv na zdraví.

Proč vadí kovové kostice?

Kovové kostice - železné drátky v podprsence, tlačí na body, které jsou umístěné pod prsy a celkově být ,,stažená" v podprsence celý den - škrtí to kůži i přiškrcuje lymfatický systém. Lymfatický systém nám pomáhá filtrovat toxické látky z těla ven, když je někdo dlouhodobě a pravidelně ,,přiškrcovaný", nemusí jeho lymfatický systém fungovat zcela správně. Navazují pak na to různé zdravotní problémy, které se mohou projevit až v pozdějším věku. Někdy se uvádí, že utlačování prsů pomocí kostic, může mít vliv i na rakovinu prsu

Akupresurní body pod prsy mohou být vlivem kovových kostic utlačovány. Může se nám špatně dýchat, můžeme mít návaly horka, pocit mravenčení v oblastni hrudníku, který může přecházet i do rukou, může nás dokonce i bolet hlava. Nevhodně zvolená podprsenka může tlačit na uzliny až do podpaží.

Výborně jsou popsány akupresurní body zde

prsa akupresurní body
Zdroj obrázku: http://www.reiki-cz.com/akupresura.php?id_ap=4#53

braletka podprsenka

Jakou podprsenku zvolit?

Každá ňadra jsou jiná a každá potřebují asi trochu jinou ,,péči". Za mě jsou nejlepší sportovní typy podprsenek, případně braletky bez výplně a bez kostic, případně chodit zcela bez podprsenky. 

Braletky nabízí širokou škálu možností - seženete krajkové, ale i hladké, barevné i jednobarevné s různými typy ramínek.

Mám doma podprsenky s kosticemi, co s nimi?

Kostice se dají z podprsenky jednoduše vytáhnout, stačí podprsenku na jedné straně, kde je drátek, trošku nastřihnout a drátek vytlačit. Podprsenka se ve většině případů nepáře. 

Dnešní společnost je ,,zvyklá", že nevidí dámské bradavky pod oblečením a je pravda, že často se setkáte s nevyžádanými pohledy nebo komentáři. Naštěstí dnešní generace dvacetiletých má v hodně věcech jasno a to, co je a bylo pro naší generaci (případně generaci našich maminek, babiček) tabu, to je právě pro ně výzva. 

Prsa jsou brána jako sexuální symbol, proto žena bez podprsenky dokáže zvednout ze židle nejen muže, ale i ženy. Pokud nám skutečně záleží na našem zdraví, měli bychom se naučit přehodnocovat určité věci a nezavírat oči před tak důležitými tématy. 

Každá prsa jsou krásná, každá prsa jsou jiná, stejně tak i bradavky - některé jsou menší, jiné větší - originální, krásné. Ženy, přijměte se, svá prsa i svou ženskost. Muži, dovolte nám to, dovolte nám cítit se přirozeně a bezpečně, když si podprsenku nevezmeme.

Zdroje:

http://www.reiki-cz.com/akupresura.php?id_ap=4#53

https://realfoodrn.com/underwire-bras-health-hazard/

https://www.breastcancer.org/risk/risk-factors/antiperspirants-bras

https://www.womenshealthmag.com/uk/health/a40372034/underwired-vs-nonwired-bras/

https://www.center4research.org/can-wearing-bra-cause-breast-cancer/

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

    Napište první komentář!