0 CZK

POSÍLENÍ IMUNITY

Před tím, než jsem byla těhotná, jsem nebyla téměř vůbec nemocná, dokonce i těhotenství jsem přežila možná s jednou rýmou, ale od porodu to začalo. Nepravidelná strava, nekvalitní spánek a takový nový druh stresu, možná působily, že jsem chytila každou rýmu, byla jsem téměř každý měsíc nachlazená. Snažila jsem se vždy o samoléčbu, protože průběh nemocí nebyl nijak těžký. Hodně jsem cvičila a pokaždé, když jsem onemocněla, musela jsem cvičení přerušit a pak vždy začínat jakoby od znovu. Takový koloběh mi začal postupně demotivovat, tak jsem se snažila s tím něco udělat. Začala jsem uvažovat o infuzi vitamínem C. Nemám moc v oblibě jehly a třeba ani náběry krve, ale přežila bych to. Nakonec jsem se rozhodla znovu zkusit zelené potraviny. Začala jsem chlorellou, kterou jsem užívala pravidelně měsíc a poté ji vyměnila za zelený ječmen. Přidala jsem ještě další vitamíny. Stravu mám už pestřejší a jím hodně ovoce a zeleniny. 

Jaké doplňky stravy teď používám?

Chlorella a zelený ječmen
Zhruba od podzimu 2019 jsem nasadila chlorellu od značky Health Link. Chlorell jsem vyzkoušela již v předchozích letech více značek, ale tahle mi vyhovuje. Názory na značky a certifikaci chlorell se mezi lidmi značně liší. Myslím, že každý si musí najít to, co mu bude vyhovovat. Chlorellu jsem užívala měsíc s poté jsem přešla na zelený ječmen od značky Topnatur, který jsem koupila v drogerii DM.

Super Greens od Czech Virusu

Po zeleném ječmenu, který mi vyhovoval, jsem hledala pořádné kombo, které nabízí právě suplement od Czech Virusu. Jedná se o mladý ječmen, chlorellu, spirulinu a mladou pšenici, které jsou obsažené ve vysoké koncentraci. Takže nemusíte toho brát přílíš, jako třeba u některé chlorelly, kdy musíte vzít i 10 tablet najednou. Super greens slouží k posílení imunitního systému, srovnání trávicího systému, má vysoké antioxidační účinky. Navíc nabízejí dvě ochucené varianty - lesní plody a jablko. Vyzkoušela jsem lesní plody a v rozdělaném nápoji není cítit žádná pachuť po zelených potravinách. Osobně mi tedy popíjení zelených potravin problém nedělá a třeba ten zelený ječmen mi přímo chutnal. Tento produkt však chutná jako limča, takže  vhodný i pro někoho, kdo se zelenými potravinami měl problém. Nápoj je doslazený stevií a neobsahuje žádná barviva, éčka, zahušťovadla atd. Včetně těch super greens se v nápoji nachází ještě mnoho extraktů z ovoce a zeleniny.   


Kolem Vánoc jsem narazila na značku GreenFood Nutrition a jejich verze potravinových doplňků se mi moc líbila. Nabízejí vitamíny i minerály a další doplňky stravy a všechny jsou veganské! Konečně tedy můžete pořídit vše na jednom místě. Od této značky jsem si pořídila Macu, Acai, vitamín D3, Selen, vitamín C. 

Maca a Acai Berry
Maca i Acai jsou dary přírody, které by měly mít pozitivní vliv na naše tělo i mysl. Jen ve zkratce Maca energizuje tělo i mysl, srovnává hormonální nerovnováhu, může zlepšovat pleť a má spoustu dalších pozitivních vlivů na člověka, také se používala jako afrodiziakum. Acai je zase silný antioxidant, obsahuje i omega 3 mastné kyseliny, může mít i protizánětlivé účinky, pomáhat při cukrovce a má spoustu dalších pozitivních účinků na tělo i mysl. 

Vitamín D3
Na zimu jsem sáhla opět i po vitamínu D3, také od značky GreenFood Nutrition. Přes zimu se doporučuje tento vitamín doplňovat, protože venku je příliš málo slunečního svitu. Vitamín D3 je nutné konzumovat s nějakou formou tuku nebo s jídlem. 

Další vitamíny a minerály
Kromě těchto vitamínů a doplňků stravy, užívám ještě:

Omega 3 od značky MyProtein - užívání omega 100% doporučuji! Protože z rostlinné stravy jich nebude v těle dostatek. Často nebývá dostatek ani u lidí, kteří se stravují klasicky. Pro sportovce je to velmi vhodný suplement.

Vápník, zinek a hořčík od značky Blue Care

B12 značky Metabolics v tekuté formě

Občas si vezmu ještě železo a jód, které mám momentálně od značky Veganicity. Železo je nutné suplementovat společně s vitamínem C. Jód si vezmu tak 3x do měsíce.

Po každém cvičení si vymačkám šťávu ze dvou pomerančů. Začala jsem se také postupně otužovat. Tenhle článeček není návodem pro vás, ale inspirací, možná k urychlení toho, co hledáte. Vždy je potřeba mít na paměti, že každému tělu vyhovuje něco jiného. Musíte hledat a zkoušet, co vám nejlépe sedne. Také to není trvalý stav, tato kombinace vám může přestat za půl roku vyhovovat. Nikdy toho do sebe necpu milion, během dne mám vitamíny nadávkované, většinou neberu všechny najednou. Snažím se je vhodně nakombinovat ke stravě. Občas něco vynechám a někdy si dávám i delší pauzy, kdy nesuplementuji vůbec nic. 

Odkaz na doplňky:

https://www.greenfood.eu/cs/produkty/maca-detail

https://www.benu.cz/doplnky-stravy-pro-sportovce

https://www.fitness-top.cz/greenfood-acai-berry-60-kapsli-p3565?gclid=Cj0KCQiAyKrxBRDHARIsAKCzn8z13Nm_oSbo9mOKQf6mHiOI3BQtZ1XaW2C3EIK0osoklBVgUNn8tn0aAg-WEALw_wcB
https://www.drmax.cz/zeleny-jecmen-medicol-tablety-350ks?gclid=Cj0KCQiAyKrxBRDHARIsAKCzn8wngycqe5s4oneLR7ktwhaqehpH99rDXedlW6O8yY0nm6bAAsGsXwYaAk_HEALw_wcB
https://www.myprotein.cz/sports-nutrition/vegan-omega/11447800.html?affil=thggpsad&switchcurrency=CZK&shippingcountry=CZ&variation=11447801&thg_ppc_campaign=71700000048514150&product_id=11447801&gclid=Cj0KCQiAyKrxBRDHARIsAKCzn8wjgKpWfbNPW3BdEz87vX06Cva-6vAt8KccvWjmrOOL5MUNFtsDPPwaAl_rEALw_wcB&gclsrc=aw.ds
https://www.greenfood.eu/cs/produkty/vitamin-d3-detail

https://www.fitness007.cz/czech-virus-super-greens-pro-jablecny-fresh-330g/

https://aktin.cz/vitaharmony-blue-care-vapnik-horcik-zinek/120-tablet-25261?gclid=Cj0KCQiAyKrxBRDHARIsAKCzn8zUrd-4B9AaKxkMbEtBqx_8GxF_yxo8fJwxDhOh9J1NvP_KeD0mrjUaAhgOEALw_wcB

Železo a jód bylo z eshopu Gaea, který momentálně končí.  

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

    Napište první komentář!