0 CZK

NEPEČENÁ ROLÁDA

Světlá část:

350 g kešu ořechů - namočit přes noc a pak rozmixovat

70 g strouhaného kokosu

1 čl citrónové šťávy

4 pl kokosového oleje (rozpuštěný)

1/2 čl vanilkového aroma

Tmavá část:

670 g datlové pasty

3 pl kakaa

50 ml vody

Postup:

Světlá část:

Kešu ořechy si dobře rozmixujte. Mixujte dlouho, aby vám vznikla opravdu hladká konzistence. Ořechy přendejte do misky a přidejte všechny ostatní ingredience a dobře promíchejte. Vytvořte si spojenou kouli :)

Tmavá část:

Datolovou pastu dejte do mixéru s vodou a s kakaem a rozmixujte. Po vyndání z mixéru se směs musí lepit a držet u sebe. Pokud by náhodou nedržela, tak přidejte ještě trochu vody. Vytvořte si spojenou kouli :)

Další postup:

Na linku si položte pečící papír a dejte tam tmavou část, kterou přiklopte druhým pečícím papírem a vyválejte do oválu a požadované tenkosti a sundejte vrchní pečící papír.

Na tmavou část si položte světlou část a rozválejte. Tato světlá část, se nemusí přiklápět pečícím papírem, protože nelepí. Snažte se rozválet rovnoměrně a jednu delší stranu si můžete seříznout nožem do rovna. Takto připravenou placku si můžete nožem ještě dokrojit, do požadovaného tvaru - obdélníku. Já jsem to nechala tak, jak to bylo a okraje jsem odkrojila až nakonec, když byla roláda zamotaná.

Začnete roládu motat od té delší, sežíznuté strany, hezky utahujte. Po zamotání jsem roládu posypala strouhaným kokosem a zabalila do nového pečícího papíru a dala do ledničky.