0 CZK

NEMLÉČNÉ KAŠE

Nemléčných kaší je na trhu poměrně velký výběr, ale výběr těch mléčných je tedy podstatně vyšší. Začala jsem dávat kaše zhruba od ukončeného 4. měsíce a to vždy večer, ještě před večerním krmením (kojením). Nejprve jsem začala rýžovou kaší bez příchuti, protože mi přišlo, že nebude tolik zatěžovat bříško, jako třeba pšeničná nebo ovesná (ale naše mimi s bříškem nikdy extra problémy nemělo). Kašičku jsem vždy míchala s kojeneckou vodou a UMM Bimbosan. Samozřejmě kaše můžete míchat s mateřským mlékem. Kaše jsem nedělala podle návodu, protože jsem chtěla, aby protekla normálně savičkou s malou dírkou, takže jsem ze začátku dávala směsi méně, než by se mělo. Zhruba v 6. měsíci jsem pořídila savičku s větši dírkou a kaše začala dělat hustější. Kaše večerní jsme tedy zaváděli postupně od ukončeného 4. měsíce a kaše i ráno zhruba od 6. měsíce (kdy kaše také byla z lahvičky, protože z mističky to trvalo moc dlouho). Od ukončeného 9. měsíce už začínám dávat i jiné snídaně. 

Proč speciální dětské kaše?

Od mého okolí také zazněly rady, že nemusím kupovat speciální dětské kaše, ale stačí i obyčejné. Nicméně na takový názor jsem nedala, protože věřím, že kaše určené speciálně pro děti jsou kontrolované (doufejme) o mnoho více, než potraviny, které jsou určené pro běžného „dospělého" spotřebitele. 

Uvedu zde kaše, které používáme my, ale určitě jich seženete mnohem více. Kaše koupíte v běžných supermarketech a drogeriích, případně ve zdravé výživě a samozřejmě se dají objednávat i přes internet :).

My používáme značky Hami, Nestlé, DM, Nutrilon, Hipp a Babybio.

RÝŽOVÉ KAŠE

Rýžovou kaší jsme začínali a později jsem ji začala používat - buď kombinací s jinou kaší nebo třeba ke svačince či přimíchat do oběda. Používáme rýžovou kaši od Hami - bez příchuti a pak s příchutí banánu (mají v Tescu). Kaše bez příchuti obsahuje 99,99% rýžové mouky, ta s příchutí už jen 87,2% a dále obsahuje cukr a další látky (i teď ji dávám jen občas). Značka Hipp také vyrábí rýžové kaše. Zkusili jsme i Sunárek, ale přišlo mi, že je tam až moc věcí ve složení, takže zatím nedávám.

OBILNÉ KAŠE

Obilných nemléčných kašiček je mnoho druhů. My jsme vyzkoušeli značku Hipp, Nestlé a DM. Firma Nestlé vyrábí Nemléčnou kaši osmizrnnou - tato kaše je chuťově vynikající, chutná jako sušenky. Nevýhoda je, že dělá trochu pucky, takže se během jídla několikrát ucpe savička a je třeba ji prošťouchnout. Může to být komplikace u extra hladového miminka, které nerado pouští lahvičku, ale i tak je naše oblíbená. Od Nestlé jsme vyzkoušeli ještě Nemléčnou obilnou Vanilkovou - chuťově nic moc. Občas přimíchám jen lžičku do nějaké jiné kaše. 

Značka DM - Nemléčná krupičková kaše a jáhová kaše. Jáhlová kaše je také dost oblíbená, někdy ji podávám ke svačince s ovocem, nebo k obědu se zeleninou, jindy ji zas přimíchám k některé obilné kaši. Vlastně skoro vždy míchám obilné kaše s jiným druhem - rýžovou, jáhlovou.

SPECIÁLNÍ KAŠE

NUTRILON

Skvělá speciální kaše je od Nutrilonu Pro Expert - při alergii na bílkovinu kravského mléka a vhodná i pro bezlepkovou dietu. Kaše je o něco dražší než konkurenční značky, ale chuťově je opravdu moc dobrá. Míchat se dá i s vodou a přesto je chuťově výrazná. Kaše obsahuje rýžovou a karobovou mouku. Kaši používáme často večer, protože nezatěžuje tolik bříško a koupit se dá v Tescu. 

BABYBIO

Speciální nemléčná kaše z rýže a quinoi s ovocnou příchutí. Kaše je jemná a dobře se rozpouští, je vhodné připravovat ji s mlékem, protože pouze s vodou je nevýrazná. Kaši jsem kupovala ve speciální zdravé výživě v Plzni v obchodě Biologico na Slovanech, také ji prodávají v centru města Plzeň v Bioplanetě. Cenově je kaše o něco dražší, než běžné značky ze supermarketů.

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

    Napište první komentář!