0 CZK

NAŠE MYŠLENÍbrain-solid.svg

ZNÁTE TAHLE SLOVNÍ SPOJENÍ? Použili jste je někdy?

 • To nedokážu!
 • Nechci být tlustá...
 • Nechci být sám/sama...
 • Nikdy si nenajdu partnera/partnerku...
 • Nenávidím svojí práci...
 • Jsem k ničemu...
.
Zkuste změnit na:
 • To dokážu!
 • Budu štíhlá/vysportovaná! (tu budoucnost ještě probereme)
 • Budu s někým!
 • Najdu si partnera/partnerku!
 • Touto prací získám zkušenosti, které mě posunou k tomu, co chci jednou dělat!
 • Umím to a to - zaměřte se na to, co vám jde dobře a neutápějte se v tom, co vám nejde - na tom můžete pracovat a sledovat vaše pokroky, nebo časem zjistíte, že váš člověk prostě na to není stavěný, ale alespoň jste to zkusili.

ZAMĚSTNÁNÍ:

Chápu, že mnoho lidí nebaví třeba jejich práce a rada typu - vykašli se na ní a najdi si něco jiného - není bohužel v našem světě dost dobře praktikovatelná, protože pak by asi každý byl bez práce a peníze jsou v dnešní době prostě nutné pro přežití. 
Můžete proto takovou práci využít k tomu, že díky ní, získáte zkušenosti, klidně i ty negativní a vlastně zjistíte, co třeba ve svém životě dělat nechcete. Do toho se stále porozhlížejte po něčem jiném a nečekejte, než vám něco spadne do klína. Snažte se na sobě pracovat a rozvíjet se a jestli ještě nevíte, co chcete v životě dělat, o to více se snažte získávat zkušenosti a tzv. se expit - tohle se mi moc líbí, zní to jako v počítačové hře. Život je také taková hra, co?
To platí i pro další věci. Nemá smysl sedět v koutě a brečet, že jste k ničemu. Zaměřte se na věci, které vám jdou, jděte naproti tomu, co chcete, ale nic neočekávejte. 

OČEKÁVÁNÍ:

Očekávání nás činí nešťastnými. Máme mnoho scénářů v hlavně, jak dopadne zkouška, rande, jaká bude reakce toho a toho. Většinou je to zcela jinak a my jsme pak buď zklamaní nebo naopak to ,,předčí naše očekávání” a všechny ty předchozí scénáře v naší hlavě, pak byly jen ztráta času a možnosti toho, abychom se soustředili na jiné věci.
Zároveň i taková očekávání, krmí naše ego. Když rovnou očekáváte, že se vám něco nepovede a ono se to skutečně nepovede, pak si řeknete - já to věděl/a! A ego se nakrmí. Vy si předem stanovujete, jaká situace možná bude a možná nevědomě, díky tomu, že do věci rovnou jdete s tím, že se nepovede, tak se pak skutečně nepovede i když si myslíte, že děláte všechno proto, aby se povedla...

Zapište si:

Zamyslete se nad tím, co vám jde dobře. Zapište si všechno, co se vám povedlo. Zápis můžete provést od dětsví až po současnost nebo klidně jen za poslední den, týden...je to na vás. Nemusíte zapisovat popořadě. Berte v potaz i ,,maličkosti" - např. uvaření dobrého oběda. Pozorujte, jaký z toho máte pocit a snažte se naladit na pozitivní myšlení. 

Trénink:

Všechny tyhle věci by se měly trénovat, můžeme si vytvářet nové návyky, které povedou k pozitivnější mysli. Nemusíte se trápit, pokud vám něco hned nepůjde nebo pokud někdy spadnete do toho, že budete ,,předvídat a očekávat". Není na tom nic špatného, ale jakmile si to uvědomíte, tak to je ten správný krok. Můžete pak začít znovu a hlavně si nic nevyčítat, nechte to být. 
To je pro dnešek vše.