0 CZK

Linecké cukroví + kolečka na vosí hnízda:

300 g hladké špaldové mouky

1 lžička citronové kůry

200 g másla Rama vlašský oříšek

1 pytlíček třtinového cukru - karamelový Dr. Oetker

1 lžíce vanilkového cukru

-na slepení – marmeláda

-na ozdobení - hořká čokoláda, kokos, oříšky, nebo třeba barevné posypky, vločky...

Co budeme potřebovat:

Vál, 2 x misku (1x na rozdělání těsta, 1x na vážení surovin), nůž, alobal, lžíce, vykrajovátka, plech, pečící papír, krabici, robota na zadělání těsta – případně ruce :-), vařečku

Postup:

Nejdříve smícháme všechny sypké suroviny, nakonec přidáme máslo a vypracujeme hladké těsto. V případě, když těsto moc lepí, přidáme trochu mouky, když se naopak drobí, přidáme trochu másla. Hotové těsto uložíme do druhého dne do ledničky. 

Na pomoučeném vále si vyválíme placku, která by měla být tenká a vykrajujeme libovolné tvary. Pomocí nože je můžeme přendavat na plech vyložený pečícím papírem. Je jen na vás, jaké tvary budete vykrajovat. Nezapomeňte, že se vždy dva kusy budou slepovat k sobě.

Na vosí hnízda  si vykrájíme cca 20 koleček, podle toho, kolik chcete dělat vosích hnízd.

Vykrájené tvary vložíme na plechu do předem předehřáté trouby na 170 stupňů a pečeme cca 15 minut, když začnou zlátnout, je potřeba je vyndat. Pokud pečete s předstihem, uložte si takto hotové, vychladlé cukroví do krabice do chladu a nazdobte až cca 14 dní před Vánocemi. 

Tip: Po slepení tvarů k sobě je můžete polít rozehřátou čokoládou a nazdobit buď mletými oříšky nebo různými jedlými ozdůbkami, či namočit do kokosu :)

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

    Napište první komentář!