0 CZK

KRÁSNÉ VLASY A NADMĚRNÉ VYPADÁVÁNÍ

Prosím, berte to jen jako mojí zkušenost, určitě to není návod pro každého, můžete se zde inspirovat a najít si pak třeba další informace.

Od malička jsem měla jemné a rovné vlasy, ale neměla jsem je vyloženě řídké. Vždy byly takové neposlušné, nikdy nedržely třeba natočené a vlastně žádný účes mi nevydržel déle než dvě hodiny. Nejčastěji jsem je tedy nosila volně rozpuštěné nebo v klasickém culíku. Asi od 6. třídy jsem si začala vlasy barvit, barvami z drogerie a střídala jsem hodně střihy a účesy. Měla jsem snad všechny odstíny na hlavě. Červenou, fialovou, černou i peroxid blond.

DREDY

Jak jsem psala výše, zkusila jsem opravdu všechno! Dredy po celé hlavě, které jsem ještě nastavila cizími vlasy, tudíž moje vlasy musely nést mnohem větší váhu, než na kterou byly uzpůsobené. Možná po roce jsem se rozhodla, že už dredy nechci a musela jsem je nějak dostat dolů. Holit vlasy se mi nechtělo, tak jsem přistoupila k té nejhorší variantě a vlasy rozčesala. Nejen, že to trvalo několik hodin, snad ještě déle, než samotné zaplétání, ale i to dost bolelo a vyčesáním jsem ztratila polovinu vlasů!

Tam někde nastal ten zlom, kdy mi už všechny vlasy nikdy nedorostly. Trvalo nějakou dobu, než se daly trochu dohromady. Samozřejmě jsem je do toho všeho ještě obarvila. Používala jsem různé šampony v té době a neřešila jsem to. Hlavu jsem si myla snad každý den nebo ob den!

KADEŘNICE

Neměla jsem žádnou stálou kadeřnici, ale vždy k nějaké náhodně zašla, tudíž žádná neznala moje vlasy. Myslím, že je fajn, mít jednu kadeřnici, která už vaše vlasy dokonale pozná. Jednu takovou jsem poznala čirou náhodou. Moje mamka se náhodně objednala k paní, kterou znala přes svoji sestru a přišla nadšená. Neváhala jsem a objednala se k ní taky. Pamatuju si, když viděla moje vlasy – zděsila se hrůzou. Naštěstí to je paní, které opravdu na vlasech záleží, pracovala jako mistrová kadeřnic v Plzni a její zájem o zdravé vlasy je vysoký a neustále se sebevzdělává a je to opravdu odbornice na svém místě. Ozdravení mých vlasů mohlo začít. Tuším, že mi bylo nějakých možná 24 let, ale opravdu si to přesně nepamatuji.

OZDRAVENÍ VLASŮ a HORKÉ NŮŽKY

Kadeřnice mi udělala myslím (nejsem si jistá, říkala něco s vitamínama) keratinovou masku, kterou zažehlovala žehličkou a doporučila mi ostřihání HORKÝMI NŮŽKAMI. Nikdy před tím jsem o nich neslyšela. Obvykle kadeřnice střihají klasickými nůžkami, které vlas nechávají otevřený.

Horké nůžky jsou speciální nůžky, které se nahřejí na požadovanou teplotu a tím se poté vlasy normálně ostřihají. Vlas se jakoby zataví a tudíž se i uzavře a zůstane v něm veškerá výživa. Dává to smysl, že? 

Potom, co si dala kadeřnice práci s uzdravením mých vlasů, jsme udělaly i melíry. Melíry proto, že někdy v tom mezidobí jsem dostala najednou alergii na barvy na vlasy (i přelivy i henu) a jediné, co mi nevadilo, byl právě obyčejný melír. V současné době se už nebarvím.

TĚHOTENSTVÍ A DOBA POTOM

Další zlom nastal v období těhotenství. Ještě než jsem zjistila, že jsem těhotná, tak mi začaly strašně padat vlasy. Přikládala jsem to dobíhajícímu stresu ze státnic, které jsem již měla úspěšně za sebou a neřešila jsem to. Bylo to v květnu 2018 – vlasy jsem tahala po trsech! Měla jsem je tenkrát dlouhé pod lopatky a už jsem si začala myslet, že mi chybí nějaké vitamíny, minerály, že zkrátka něco dělám špatně ve stravě, plus jsem měla v té době trochu zvýšený stres. Když jsem se dozvěděla, že jsem těhotná – bylo mi to jasné. Bohužel jsem se během těhotenství nějak ke kadeřnici nedostala.

ZMĚNA ŠAMPONŮ

Mezitím vším jsem změnila i kosmetiku na vlasy. Začala jsem používat šampuky od Lushe, které mi vyhovovaly, ale zkoušela jsem i jiné šampony, kvůli podpoře růstu vlasů. Třeba šampon od Paul Mitchell – moc spokojená jsem nebyla. Přirodní kosmetiku Khadi – vlasy hezky voněly, ale nějak extra efekt jsem nezaznamenala. Veganský šampon Ole Hyava – šampon nepění a bylo potřeba k umytí vlasů poměrně velké množství a nijak vlasům nepomohl. Pigmentové masky Maria Nila, které byly jen moc drahé a bez efektu. Barevné masky od Directions, ty fungovaly, ale vlasům to asi také příliš neprospívalo.  Patlala jsem do vlasů i tinkturu z kopřiv nebo konopí – též bez úspěchu. Samozřejmě během těhotenství hrají velkou roli hormony, takže se podle mě nedá až moc udělat. Po narození malýho mi přišlo, že mám vlasů pořád stejně, ale neustále padaly a zároveň byly vidět i nové. Až potom, co jsem přestala kojit, se padání skoro zastavilo.

OSTŘIHÁNÍ KLASICKÝMI NŮŽKAMI

Někdy v březnu 2019 jsem se pak nechala ostřihat od někoho jiného a klasickými nůžkami a to mi samozřejmě vlasy dodělalo. Do té doby se mi netřepily a to zatavení vydrželo ROK od posledního ostřihání. Bohužel mi bylo řečeno, že nepotřebuji horké nůžky – ano, oni jimi střihat asi nechtějí, protože jsou rádi, když se klienti vrací co nejdříve a také je každý kadeřnický salon nemá (jsou docela drahé). Možná pro některé vlasy jsou normální nůžky ok a určitě nechci hanit práci profesionálních kadeřnic :) (nejsem odborník). 

OPĚTOVNÉ UZDRAVOVÁNÍ VLASŮ

Zničené vlasy a zoufalost – přihlásila jsem se zpět ke své kadeřnici – ta když to viděla…škoda slov. Bylo to po dalším roce! Někdy leden 2020, protože s malým jsem se zkrátka dřív nedostala. Vlasy jsem v té době měla opět někde k lopatkám, dohodly jsme se na radikálním zkrácení kousek pod uši – takový ten maminkovský účes (asi).

Opět ostřiháno horkými nůžkami. Doporučila mi šampon Insight loss control a tinkturu Insight loss control a samozřejmě kondicionér. Šampon i tinkturu jsem používala 3x týdně. Šampon není nějak extra vyvoněný, jako jiné značky, naopak je spíš s nádechem mentolu, ale není to příliš výrazné, takže nesmrdíte jako určitá skupina lidí po kolínské. Přiznám se, že kondicionér jsem moc nepoužívala, nevyhovoval mi. 

Výhodou je, že šampon je veganský, avšak nemá certifikát leaping bunny, je to italská kosmetika a z 97% přírodní. Používám ho nyní skoro 3 měsíce a určitě mi pomohl. Rostou mi nové vlásky a celkově se i zahustily a nelámou se. Po karanténě se chystám znovu objednat ke kadeřnici a uvidím, co řekne ona, protože její názor nebude zkreslený. Ona to řekne tak, jak to opravdu je. Kadeřnice je z Plzně a jmenuje se Miroslava Hřebejková. Svůj salon má nyní v Šipce, určitě dohledáte na internetu. Vždy se mi snažila poradit, pomoc a najít vhodnou alternativu. 

Takže za mě 100% doporučuji HORKÉ NŮŽKY! Věřím, že nebudete litovat. Ovšem nemohu říci, zda se s nimi dají ostřihat i nějaké extra složité střihy a zda jsou vhodné pro všechny typy vlasů, neboť nejsem na toto odborník. Věřím, že kadeřnice vám ráda poradí! 

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

    Napište první komentář!