0 CZK

KAKAOVÉ PRACNY

150 g hladké špaldové mouky

50 g pohankové mouky

100 g mletých vlašských oříšků

1 lžička citronové kůry

1/3 lžičky mletého hřebíčku

1 lžička skořice

200 g másla Rama vlašský oříšek

½ pytlíčku skořicového cukru

6 lžic kakaa

Trochu nastrouhaného muškátového oříšku (méně než čtvrt lžičky)

Co budeme potřebovat:

2 x misku (1x na rozdělání těsta, 1x na vážení surovin), nůž, alobal, lžíce, formičky, plech, pečící papír, krabici, přápadně robota na zadělání těsta, vařečku

Postup:

Nejprve smícháme všechny sypké suroviny, poté přidáme máslo a vypracujeme hladké těsto, které si uložíme přes noc do ledničky.

Další den plníme formičky a pečeme v předehřáté troubě na 170 stupňů cca 10 - 12 minut (podle velikosti formiček). Formičky nevyplňujeme celé, ale vždy si ve středu necháme takový důlek a těsto nesmí přesahovat přes okraj, protože při pečení trochu vyskočí.

To, že jsou upečené, poznáte tak, že nejprve se při pečení těsto nafoukne a poté opět splaskne a v tom okamžiku je vyndaváme z trouby. Když formičky vychladnou, tak pracny vyklepneme.

Tip: Formičky nevymazávám a vykloupit jdou snadno. Pokud se bojíte, tak si před prvním pečením formičky vymažte máslem (kokosovým olejem), další várka už to pak nebude potřebovat. Po upečení se mohou obalit v moučkovém cukru nebo polít hořkou čokoládou nebo je můžete nechat jen tak. Pokud sladíte, tak do těsta nezapomeňte zapracovat cca 50 g moučkového cukru, případně jiného sladidla.  

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

    Napište první komentář!