0 CZK

Jak se dostat do formy při dětech?

Rodičovství je náročná životní etapa, kdy se vlastně učíme novým životním situacím, dělíme se o čas, přičemž jeho větší část připadá na rodinu a děti. Chcete se začít hýbat, ale máte děti a nevíte, jak to udělat? Dětské koutky buď ve městě nemáte nebo by se cvičení tak prodražilo, že byste musela chodit na noční brigády, abyste to zvládla? Nejsnazší bude začít cvičit přímo doma. Výhoda je ta, že ušetříte hodně času, nevýhoda je ta, že trénink nemusí být vždy tak ,,kvalitní", ale tam si to stačí jen nastavit v hlavě a půjde to. Občas cvičím s malým, někdy si zacvičím dobře a jindy bych potřebovala po cvičení jít ještě cvičit - efekt ,,čističky hlavy" někdy prostě není a psychicky se cítím po takovém tréninku někdy hůř. Aktuální návod je pro maminky, které mají doma tříleťáky (jako mám já). Pro maminky s miminky se pokusím dát dohromady také článek, protože sama jsem začala cvičit hned po šestinedělí. 

Jak na to?

1) snažím se s malým ,,domluvit", že si chci jít zacvičit, nenutím ho, (naštěstí skoro vždy odsouhlasí)
2) beru noťas s pohádkami a tašku s hračkami, které si předem sám vybere
3) na začátku se snažím rychle odjet těžké cviky, dokud se dívá na pohádku a chvíli sedí
4) později ho zapojuji do cvičení nebo v mezi sériích dělám něco s ním, pak vždy počká, než docvičím opakování
5) dávám si kratší pauzy a cvičím intenzivněji, abych toho stihla co nejvíc
6) bavíme se o tom, co budeme dělat potom, co by chtěl on
7) blbneme, fotíme se, když mám pauzu, věnuji mu čas
8) nenapomínám ho, neokřikuji, neříkám mu, že např. ,,plete se, zdržuje atd.”, vždy se snažím vysvětlit, i když někdy je to ,,na hlavu", ale důležité je - držet se v klidu
9) poděkuji mu, že se mnou šel a jsem vděčná, že jsem si zacvičila
10) skutečně pak děláme něco, co chce on..
cvičení s dětmi

Když byl miminko, chodila jsem cvičit, když spinkal, ale mnohdy trénink nevyšel, protože spánek neměl tak dlouhý, jako jindy. V ten moment je nutné, přenastavení vlastní hlavy a když trénink nevyjde, nebýt z toho ve špatné náladě…vyjde jindy…miminko má jenom nás - rodiče. Platí to i při tréninku s většími dětmi, vždy mějte na paměti, že se může něco přihodit a trénink budete muset přerušit, ukončit. Syna musím během tréninku třeba doprovodit na wc, nespěchám na něj. Nikdy nic dětem nevyčítejte, trénink berte jako nadstandard, který si můžete dovolit, když zrovna stojí všechny hvězdy ,,správně" :-D. 

Také si zapamatujte toto: Nelze stihnout všechno. Vždy musíte něco nahradit něčím. Např. odpolední chvilku u kávy - místo toho trénink, večerní seriál - místo toho trénink, hodinový telefonát s kamarádkou - místo toho trénink....atd...Volba je většinou na vás a ve vašich rukách.

Mnohem častěji chodím cvičit večer, když jde syn spát, ale poslední dobou mi nezbývá už tolik energie. Což mě přivádí ještě k jednomu tipu: neupínat se na svůj ,,plán", přizpůsobovat se situacím - naučit se to - učit se to...

Držím všem, kdo se chcete začít hýbat, palce! Zvládnete to, buďte na sebe hodní a časem si to ,,sedne" :)

Na cvičební videa se můžete podívat na mém instagramu pajafitlife. Pravidelně přidávám treéninková videa, podle kterých si můžete zacvičit doma.

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

    Napište první komentář!