0 CZK

GREP

Další ovoce s vysokým obsahem vitamínů a minerálů. Podporuje imunitu, hubnutí a používá se i v kosmetice a zdravotnictví. Ovšem někdy je potřeba grep z jídelníčku vynechat. Je tedy popíjení grepové šťávy dobré pro naše zdraví a v jakém množství? 

Co grep obsahuje?

  • obsahuje vysoké množství vitamínu C, B1, B2, B6, E, A, kyselinu listovou a pantoténovou, niacin
  • vápník, hořčík, draslík, fosfor, měď, mangan, selen, zinek, železo

Účinky grepu:

Povzbuzuje chuť k jídlu, ale nemusíte se bát, že po něm dostanete vlčí hlad :). Čistí střeva, posiluje imunitu - díky vysokému obsahu vitamínu C, tudíž může i urychlovat průběh nachlazení, pomáhá také při infekcích a podporuje dokonce i léčbu křečových žil. Může léčit i plísňová onemocnění a fungovat proti parazitům. Někdy se jim také říká - přírodní antibiotika. 

Semínka z grepu:

Ani semínka bychom z grepu neměli vyhazovat. Obsahují vysoké množství účinných látek, které pmohou působit řadě nemocem. Obsahují podobné látky, jako samotný grep, ale ve vyšší koncentraci. Z drcených semínek se připravuje také olej, který má širokospektrální účinky. Léčí též plísně, záněty - uší, nosohltanu, pomáhá i při kožních potížích - např. lupy ve vlasech, dobrý je i na afty i když trochu pálí. 

Jak pomáhá při hubnutí?

Snižuje hladinu cholesterolu v krvi, pročišťuje právě ty střeva, má velmi málo kalorií, snižuje hladinu inzulínu v krvi (pektin vyrovnává hladinu cukru v krvi), prospívá trávení, vysoký obsah vitamínu C pomáhá také k regeneraci a povzbuzuje buňky v těle.

Pití čerstvé grepové šťávy má přínos i po sportovním výkonu. Doplníš tak vitamíny, minerály a sacharidy, které jsou z ovoce nejlépe stravitelné pro člověka. Nebudeš mít chuť na sladkosti a do hodinky od výkonu se pak můžeš i normálně najíst. 

Kolik grepu za den sníst?

Bohatě stačí 1 grep za den - doplníme tak potřebné množství vitamínu C.

Nutriční hodnoty:

Ve 100 g grepu:

  • bílkoviny: 0,5 g
  • tuky: 0,3 g
  • sacharidy: 9,6 g
  • vláknina: 1,6 g
  • kalorie 40 kcal

Jak vidíš, tak podle nutričních hodnot je na tom grep velmi dobře. Pozor si musíš dávat, pokud bereš nějaké léky nebo se dlouhodobě léčíš s určitým typem nemoci. V tom případě raději konzultuj konzumaci grepu se svým ošetřujícím lékařem. Pozor, grep může ovlivňovat činnost i některých volně prodejných léků.

Pokud vás zajímá více informací o grepech  - na toto téma bylo vydáno velké množství studií. Lékařské studie potvrzují pozitivní účinky grepu, proto ho pořád zkoumají :)