0 CZK

Fialové kešu sušenky

Křehké sušenky s kešu ořechy, obarvené přírodním barvivem - Storm blue tea. Udělají radost nejen dětem. Recept je na cca 40 ks, ale záleží na tom, jak silné a velké, budete sušenky dělat.

Ingredience

1 a 1/2 hrnku hladké špaldové mouky

1/2 hrnku kešu mletých ořechů - nenamáčíme

1/4 hrnku moučkového cukru (ano, použila jsem ho :-D)

1 pl vanilkové pasty

špetka soli

3 čl Storm blue tea

180 g rostlinného másla (použila jsem Ramu)

storm blue tea sušenkystorm blue tea sušenky 2

Postup:

Do misky dáme všechny suché ingredience a dobře promícháme. Poté přidáme máslo a vypracujeme těsto. Hotové těsto můžeme uložit na 10 minut do ledničky, ale já jsem pracovala s těstem rovnou a šlo to dobře.

Těsto si rozdělíme na menší díly, ze kterých pomocí ruky vyválíme válečky, které následně krájíme na kolečka. Krájela jsem kolečka cca 1 cm silná. Kolečka rovnou přendaváme na plech (vyložený pečícím papírem). Ničím je nepotíráme.

Pečeme v předehřáté troubě na 180 stupňů, cca 13 minut. Okraje koleček zezlátnou, ale středy zůstanou fialové. Po upečení necháme vychladnou na plechu.

Tipy: Těsto se dá použít i na vykrajované cukroví. Modrý rášek nemění chuť připravených sušenek. Do poloviny těsta jsem nakapala pár kapek z čerstvého citrónu a těsto ještě trochu ztmavlo...

Pokud byste chtěli mít sušenky růžové, musíte si nejprve prášek rozdělat s trochou vody a zakápnout citrónem, poté vmíchat do těsta.

Modřejší barvu by sušenky měly, kdybyste použili klasickou pšeničnou mouku, která je bílá. Špaldová mouka má lehce odstín do hněda.

Sušenky můžete polít ještě polevou.

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

    Napište první komentář!