0 CZK

DOPLŇKY STRAVY PRO DĚTI

Již od počátku miminkovského růstu, jsou doporučovány doplňky stravy pro děti, které je pak zřejmě mohou doprovázet až do pozdějšího věku života. Všeobecně na vitamíny jsou ve společnosti dva názory, jeden je takový, že vitamíny jsou zbytečné a tělem nezpracovatelné a druhý je pak takový, že vitamíny by se měly doplňovat. Zřejmě je pak na rodičích k jakému táboru se přikloní. 

NOVOROZENEC

Vitamín D

Ve věku 14 dnů nám naše dětská pediatrička předepsala Vigantol - vitamín D, který je plošně předepisován asi všem novorozencům v naší zemi. My jsme se rozhodli tento doplněk (lék?) nevyužívat a místo toho jsme pořídili Vitashine - vitamín D, který je na rostlinné bázi. Více jsem o tomto doplňku psala zde.

Vitamín B12 - maminka

Tento doplněk stravy nám již nikdo nepředepisoval, ale vzhledem k tomu, že se stravuji rostlinně, rozhodla jsem se během kojení tento doplněk využít, aby se přes mléko dostal k miminku, neboť vitamín B12 je pro novorozence velmi důležitý při jeho vývoji. Vitamín jsem začala pravidelně užívat od 14 dnů věku miminka, každý den ráno při snídani. Více jsem o tomto vitamínu psala zde.

Po ukončení kojení:

Miminko jsem kojila do skoro 8. měsíce jeho věku. Po ukončení kojení jsem stále podávala v zimních měsících vitamín D a přidala jsem i tekutý vitamín B12, který jsem koupila v lékárně od značky Marnys.

Čaje na podporu imunity:

Na podporu imunity v rizikových obdobích dávám čaje, které jsou určené pro děti (na čaji je většinou napsáno, od kterého věku dítěte je vhodný). Při nemoci jsem takové čaje připravovala 1x denně. Bez nemoci obvykle 3x do týdne. Čaje prodávají různé bylinné směsy nebo jednodruhové např. rakytníček.

Rakytníček - veganské želé vitamíny:

V 1 roce a 8 měsících jsem synovi na podzim koupila rakytníčkové vitamíny od České značky Terezia. Dávám nepravidelně cca 2 - 3x týdně (někdy 1 bonbón, někdy 2). Dávkování je 3 bonbóny za den. Na krabičce je psáno, že jsou NEVHODNÉ pro děti do 3 let. Upozorním, že obsahují i cukr. 

Obsahuje vitamíny: C, E, B1, B2, B6, B12, kyselinu pantothenovou a listovou a biotin. 

*Doplňky stravy u miminek a dětí, konzultujte vždy s jeho ošetřujícím lékařem. 

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

    Napište první komentář!