0 CZK

CVIČENÍ OD 3. MĚSÍCE VĚKU

Co se dá dělat s tak maličkými dětmi za aktivity? Zkoušela jsem hledat, protože být pořád doma mě moc nebavilo. Od 3. měsíce jsme tedy začali chodit na cvičení s novorozenci.

DAC Hobit v Plzni na Borech

Vybrala jsem si Dětský aqua club Hobit v Plzni na Borech (i když jsme to zrovna neměli nejblíže a malý opravdu nerad jezdil v autě). Začali jsme tedy chodit cvičit, na kurzu byl malý nejmladší, ale nebyla to překážka. Cvičení bylo přizpůsobeno věku dětí a když jsme něco nemohli dělat, tak jsme jednoduše cvik vynechali. Na kurz jsme chodili od 9h ráno a trval 45 minut. Začínalo se vždy na zemi na podložce (přičemž je dobré mít s sebou plenku, na kterou se miminko položí). Miminko leží na zádech a maminka mu různě cvičí s ručičkama a nožičkama, dle pokynů instruktorky. Miminko se také různě přetáčí i na bříško, nebo si maminka sedne a položí si miminko na sebe. Vždy u každého cviku se zpívají písničky, nemusíte se bát, když neumíte zpívat. Já to také neumím, ale zpíváte jen miminku do ouška, nemusíte nijak hlasitě řvát. Miminko se během cvičení i různě pomazlí, pochová. Jednotlivé cviky se poměrně rychle mění, takže miminka se nestíhají začít nudit.

Pokud se na kurz přihlásíte, můžete v něm pokračovat pořád dál. Kurz se platí čtvrtletně, takže když by se Vám někdy nechtělo, můžete i vynechat. Pokud jste nemocní, můžete se z hodiny omluvit a máte pak nárok na náhradní hodiny. Při zápisu na  první hodině dostanete přihlašovací údaje a heslo do jejich systému, kde si můžete kontrolovat zapsané kurzy, případně omlouvat hodiny a psát i ty náhradní. My už chodíme na kurz třičtvrtě roku, pokračujeme pořád dále a chodí s námi i některé děti již od začátku. Kurz se vždy přizpůsobuje věku dětí a aktivity se dost stříají, takže se děti nestíhají nudit. Na kurz nás chodí asi 5 - 7 maminek (omlouvám se, nevím přesně). Tělocvična je malinká, ale není námi přeplněná. 

Zázemí klubu:

Klub je zřejmě udělaný z bývalého výměníku, takže prostory nejsou nikterak veliké. Po vstupu do objektu se musíte vyzout, můžete si odložit i bundy, je zde velký věšák a i uzamykatelné skříňky. Následuje recepce, kde nabízejí jednak občerstvení a také sportovní doplňky - kruhy, plenky do vody, plavky atd. Projdete brankou a jste v herničce. Hernička je hezky udělaná, všude možně na zdech jsou různá tahátka, udělátka - k zabavení dětí. Hračky v herně jsou samozřejmostí - od bazénku s míčky, kuchyňka, autíčka i různé hračky pro maličké děti. Hernička je také vybavena dětskými stolečky, židličkami, normálními stoly a židlemi pro dospělé, mikrovlná trouba a nějaké nádobí. V této části se nachází i WC (i dětské, nočníky). Pak je tu další menší místnost a to je šatnička před vstupem do tělocvičny, kde jsou též uzamykatelné skříňky a můžete si odložit. Pak je už samotná tělocvična, která má žebřiny, trampolíny a opravdu mnoho dalších cvičebních pomůcek. Každý centimetr místa je zde využit pro nějakou aktivitu, což velmi oceňuji. Tělocvična má plovoucí podlahu, která trochu klouže. Jinak jsou v celém objektu koberce.

Mimo jiné se v tomto objektu nachází i bazén a vana pro nejmenší (o tom v dalším článku).

Cvičení v tomto klubu se nám líbí i přes menší zázemí, je zde velice přátelská a příjemná atmosféra. Personál je ochotný, vstřícný, holky mají rádi děti. Hodiny jsou vedeny dobře (i když někdy jsou kladeny vyšší nároky na děti, věřím tomu, že to má své opodstatnění). Nikdo Vás do ničeho nenutí, když už se dítěti nechce cvičit, můžete odejít, nikdo to neřeší, nedívá se na Vás divně atd. Instruktorky se během cvičení můžete i ptát na otázky týkající se vývoje děti, myslím, že mají velké zkušenosti, vždy odpoví. 

Pokud jezdíte autem, tak zaparkovat se dá téměř před klubem, parkovné je zdarma, neboť se klub nachází v městské části - Plzeň Bory, nedaleko nákupní zóny Area Bory. Odkaz na jejich webové stránky je zde.

Cvičení v galerii Dvořák v Plzni

Zkusili jsme se od září 2019 přihlásit ještě na jedno cvičení, abychom neseděli pořád doma. Galerie Dvořák je obchodní dům, kde najdete různé malé obchůdky, potraviny, dokonce i dětský koutek, fitness centrum s hlídáním dětí, masáže atd. Výhoda je, že si po cvičení můžete třeba nakoupit. Parkování je zajištěno v garážích na 2 hodiny zdarma, poté se něco platí. Cvičení s dětmi se nachází ve 3. patře, kam se dostanete výtahem (s většimi dětmi můžete i po jezdicích schodech). 

Zázemí:

Tělocvična je umístěna v zadní části objektu, kde je klid a čisto. Šatna je prostorná s uzamykatelnými skříňkami, mikrovlnou troubou, dvěma přebalovacími stoly a gaučem. Chybí zde dětská židlička na krmení. V šatně i v tělocvičně je lino.

Kurz se platí vždy na pololetí a některé hodiny jsou rušeny, podle prázdnin dětí, které chodí do školy. Na kurzu neexistují náhrady hodin, takže když jste nemocní, jednoduše o hodinu přijdete. Tělocvična je obrovská v jedné polovině je pernamentně rozestavěna tzv. opičí dráha, která se dá různě přizpůsobovat věku dětí. V druhé části jsou na zdech zrcadla a prázdný prostor, kde se dá cvičit na podložkách atd. Tělocvična se mi moc líbí, také zde mají hodně cvičebních pomůcek, které bohužel nejsou dostatečně využívány. Instruktorka kurzu je docela sympatická, ale příliš upovídaná, takže se na kurzu moc necvičí. Přijde mi, že kurz není moc přizpůsobován věku a hlavně váze dětí. V době, kdy jsme na kurz chodili, už naše děti měly kolem 8 kg, všichni lezly nebo se plazily a paní instruktorka chtěla, abychom je různě zvedali nad havu, běhali s nima atd. Což samozřejmě děti nebaví a maminky taky ne. Na kurzu se rovněž zpívají písničky. Opičí dráhu sjem za celou dobu využili asi jen 3x, neboť někdy ji měla paní instruktorka připravenou už pro větší děti, které jdou na hodinu asi po nás a nechtělo se jí to přestavovat. 

Cvičení probíhá tedy stylem, že přijdete - pozdravíte se a potom třeba vyndá košík s míčky a chce, aby 11. měsíční děti ty míčky házely do dirky u pěnové podložky a takto je nechá třeba 10 minut. Pochopitelně děti to baví tak 2 minuty a pak tam každé dítě leze po tělocvičně a štrachá jiné věci. Po nějaké chvíli to tedy uklidíme a přejdeme k dalsímu úkolu. Jedním z úkolů je třeba vozit děti na takové silnější karimatce. Děti, které lezou, nechtějí ležet na karimatce, chtějí něco dělat a né se 5 minut vozit. Občas tedy nějaké díte spadne. Poté se třeba cvičí na velkých míčích. Maminky si sednou na míč a vezmou si děti na klín a různě s nimi hopsají - bohužel lezoucí děti nechtějí sedět maminkám na klíně...Aktivity trvají příliš dlouho, chybí motivace dětí. Více se mluví, než cvičí. Tento kurz nám tedy nevyhovuje a pokračovat v něm již nebudeme. Mrzí mě to, protože Galerii Dvořák mám ráda a očekávala jsem více aktivnější cvičení. Kurz doporučuji maminkám, které si chtějí jít popovídat, podrbat a né moc cvičit s dětmi. Odkaz na stránky zde.

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

    Napište první komentář!