0 CZK

ČOKOLÁDOVÝ DORT

Korpus:

2 a 1/2 hrnku hladké špaldové mouky

2 čl kypřícího prášku

1/3 hrnku strouhaného kokosu

4 pl kakaa

1/2 hrnku kokosového oleje

1 třtinový vanilkový cukr

2 pl moučkového cukru

1 čl citronové kůry

špetka soli

1 čl octa

2 a 1/3 hrnku ovesného mléka

Náplň:

125 g hořké čokolády (použila jsem z Lidlu)

2 vrchovaté pl kokosového oleje

2 pl třtinového cukru

tuhá část z plechovky kokosového mléka

2 pl tekuté části z plechovky kokosového mléka

Další ingredience:

jahodová marmeláda

3 větší banány

200 ml rostlinné šlehačky 

jahody, borůvky

Postup těsto:

Do velké mísy dáme mouku, kypřící prášek, kokos, kakao, cukr, citronovou kůru a sůl a dobře promícháme. Poté přidáme mléko a ocet a vypracujeme pomocí metličky těsto (případně v robotu). Dno dortové formy si vyložíme pečícím papírem a těsto do formy nalejeme. Dáme péct do předehřáté trouby na 180 stupňů na cca 45 minut. Během pečení provedeme zkoušku pomocí špejle - píchneme do těsta a těsto se nesmí na špejli nalepit. Upečený korpus vyndáme z trouby a ve formě necháme vychladnout. Poté opatrně podélně rozřízneme a spodní část namažeme marmeládou a dáme na ni trochu náplně. Poté zpět přiklopíme druhou část upečeného korpusu.

Postup náplň:

Na vodní lázni si rozehřejeme čokoládu s kokoovým olejem a cukrem. Mezitím si vyšleháme šlehačku. Do misky si dáme tuhou část z kokosového mléka, trochu té tekuté části a hotovou šlehačku a dobře zamícháme. Nakonec opatrně přiléváme rozpuštěnou čokoládu a mícháme. Náplň nebude v této fázi příliš tuhá, je možné dát ji na chvilku do ledničky, ale hlídat, aby zcela neztuhla. 

Horní část korpusu opět namažeme marmeládou, poklademe nakrájeným banánem a na to nandáme připravenou náplň. Můžeme ještě dozdobit dalším ovocem a dáme ztuhnout do ledničky. Za pár hodin náplň ztuhne.