0 CZK

Cizrnová nugeta

Cizrnová nugeta? Je to vůbec možné? Bez přidaného cukru a zbytečných konzervantů a chemie. Moje nugeta se skládá jen z čistých surovin a nutričně je to skvělé! Není to jen prázdný tuk a cukr. Pojďme na to! Budeš potřebovat mixér - klidně tyčový a jednu nádobu.

Ingredience

1 plechovka cizrny - použila jsem Bonduelle - bez té vody

2 pl rozpuštěného kokosového oleje

2 pl kakaa

5 pl drcených pražených lískových ořechů

1/2 čl cejlonské skořice

40 g datlové pasty

2 pl datlového sirupu

50 ml vody

cizrnová nugeta

Postup:

1. Cizrnu vyndejte z plechovky a propláchněte ve studené vodě. 

2. Cizrnu rozprostřete na plech, vyložený pečícím papírem a pečte v předehřáté troubě na 130 stupňů, cca 10 min. Stačí, když cizrna začne praskat. Nechejte vychladnout.

3. Do misky dejte cizrnu, přidejte 2 lžíce rozpuštěného kokosového oleje, kakao, lískové ořechy, skořici, datlovou pastu, sirup a vodu a rozmixujte.

Tip: Mixovala jsem pomocí tyčového mixéru. Je lepší, rozmixovat si nejdřív cizrnu zvlášť a poté přidávat další ingredience, nakonec jsem ,,těstíčko" vzala do ruky a ještě propracovala rukama. Ochutnávejte, dosladit můžete sirupem. Občas je v receptech i banán, ale pokud nechcete mít banánovou příchuť, tak ho tam nedávejte. Banán by byl totiž nejvýraznější. Cizrna není vůbec v receptu poznat, je to neuvěřitelné. Namazat na proteinový chlebík a máte super svačinku, snídani nebo klidně i večeři :)