0 CZK

ČISTÍCÍ A PRACÍ PROSTŘEDKY ECOVER

Rozhodla jsem se nejprve vyzkoušet čistící prostředky Ecover, byla to první volba a nelituji toho. Ecover jsou čistící protředky vyrobené na rostlinné a minerální bázi, neobsahují fosfáty ani složky vyrobené z ropy. Jsou zcela biologicky rozložitelné a mají tak minimální negativní vliv na životní prostředí. Láhve i uzávěry jsou 100% recyklovatelné. Výrobky Ecover nejsou testovány na zvířatech a značka dostala certifikát leaping bunny, který právě zaručuje jejich netestování (symbol králíčka).

Ve své domácnosti testuji - čistič na podlahy, čistič skel/oken, univerzální čistič, čistič na trouby a sporáky, mycí prostředek na nádobí a tekutý písek, čistič wc a pak ještě prací prostředky.

ECOVER NA PODLAHY 

Lahev obsahuje 1 litr čistícího prostředku oranžové barvy s citronovou vůní. Tento čistíci prostředek je vhodný zejména na čištění a konzervování podlah z přírodních materiálů. Doma máme všude i v koupelně vinylové podlahy, které jsou po vyčištění tímto prostředkem hezky lesklé, ale podlaha neklouže. Když vytírám ručně, tak stačí do velkého kýble s vodou cca dávka z půlky uzávěru, proto výrobek vydrží opravdu dlouho. Po nalití do vody se voda trochu zakalí do bílé barvy, nikoliv tedy do oranžova, podle barvy prostředku. Vytírám bez rukavic a ruce po jeho použití nemám suché, vodu ak vylévám normálně ven do trávy, která se nijak nezabarvila - nezežloutla atd.

Složení: voda, mýdlo (20-30%), parfém (limonen), citral, geraniol, natural essential oils

Cena: cca 110 Kč/ litr

ECOVER UNIVERZÁLNÍ ČISTÍCÍ PROSTŘEDEK

Tento typ čističe je ve spreji s rozprašovačem s obsahem 500 ml a je vhodný na všechny tvrdé povrchy v domácnosti, vhodný je i jako čistič kuchyní, jelikož nevadí, když přijde do kontaktu s potravinami. Po jeho použití se místo nemusí oplachovat vodou. Tento prostředek používám zejména při utírání prachu po celém domě a pak i při čištění koupelny na dlaždice či umyvadlo.

Složení: < 5 %: neiontové povrchově aktivní látky, parfém
Dále obsahuje: voda, alkohol, citran sodný, kyselina mléčná

Cena: cca 150 Kč/500 ml

ECOVER ČISTIČ OKEN A SKLENĚNÝCH POVRCHŮ

Tento typ čističe o obsahu 500 ml je taktéž ve spreji s rozprašovačem, proto je jeho použití snadné. Doma ho používám k leštění zrcadel a po umytí oken k doleštění, nemám proti němu žádné výhrady, okna i zrcadla zůstávají krásně lesklá a beze šmouh. 

Složení: 5 % neiontové povrchově aktivní látky, parfém (limonen), voda, alcohol denat., kyselina citronová

Cena: cca 140 Kč/ 500 ml

ECOVER ČISTIČ NA TROUBY A SPORÁKY

Čistič o obsahu 500 ml v lahvičce ve spreji s rozprašovačem. Prostředek odmašťuje trouby, sporáky a další znečištěná místa v kuchyni. Využívám ho i k čištění povrchu za sporákem, kdy povrch bývá od vaření mastný a také s ním čistím digestoř. Prostředek funguje přesně tak, jak by měl, povrch těchto spotřebičů je stále jako nový. Prostředek se dá také použít na znečištěné nádobí, poté se však samozřejmě musí opláchnout vodou. 

Složení: 30 %: voda. 5-15 %: neiontové povrchově aktivní látky. < 5 %: alkohol, parfém (typ: citrus; obsahuje: limonen), citrát sodný, glyceryl kaprylát, kyselina mléčná. 

Cena: cca 180 Kč) 500 ml

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

    Napište první komentář!