0 CZK

Bezlepkové pečené kuličky

Letos jsem poprvé vyzkoušela vánoční cukroví z bezlepkové mouky Jizerky. Zkušenost taková, že bezlepkové recepty jsou mnohem pracnější, než člověk získá zkušenosti. Původně jsem tento recept přidávat nechtěla, protože těsto je extrémně křehké a vyžaduje opravdu něžnou péči. Rovnou vás tedy upozorňuji, že pokud nemáte zrovna chladné nervy, tak recept nezkoušejte. Tvarovat z těsta jde velmi hezky, ale po upečení musíte být velmi opatrní, jinak se vám cukroví rovnou rozpadne. 

 Ingredience

Těsto: 200 g hladké mouky Jizerka

120 g másla Alsan

3 čl kypřícího prášku

Náplň: 60 g lískových ořechů

3 čl kakka

12 g másla Alsan

1 pl bezlepkové mouky

8 ks čokoládových čoček (hořká čokoláda)

3 pl agávového sirupu


bezlepkové kuličky.jpg

Postup:

Těsto: Smícháme mouku s práškem do pečiva a přidáme máslo a vypracujeme hladké těsto. Dáme na chvíli do ledničky (cca na 2 hoďky).

Náplň:

1. Ve vodní lázni si rozpustíme čokoládové čočky s máslem.

2. V mixéru rozmixujeme ořechy s kakaem a moukou a přendáme do misky.

3. Smícháme 1 + 2, přidáme sirup a vypracujeme těstíčko. Uložíme do ledničky.

Po vyndání těst z ledničky, je necháme cca půl hodiny v pokojové teplotě. Poté odždibujeme kuličky ze světlého těsta, uděláte placičku a do ní dáte kuličku ořechové náplně a zabalíte. 

Kuličky pokládejte na plech, vyložený pečícím papírem. Pečeme v předehřáté troubě na 160 stupňů cca 25 minut. Pekla jsem na horkovzduch cca 10 min, poté 5 min na spodní pečení a poté znovu na horkovzduch. 

DŮLEŽITÉ!

Po vyndání plechu z trouby - nechejte kuličky na plechu. Posypte je smíchaným moučkovým cukrem se strouhaným kokosem a nechte vychladnout. 

Můžete si pomocí nožíku nebo vidličky kuličky odlepit z pečícího papíru, ale nenadzvedávejte je.

Plech můžete dát na balkon. Vychladlé kuličky jsem pomocí vidličky opatrně přendala do krabičky a dala do ledničky. Do druhého dne ještě v ledničce utuhly.