0 CZK

BANÁNOVÁ ZMRZKA S KARAMELEM A ARAŠÍDOVÝM MÁSLEM

Zmrzlina:

2 zmražené banány

2 pl arašídového másla

100 ml sójového mléka

1 pl javorového sirupu

Karamel:

6 pl třtinového cukru

100 ml sójové smetany (měla jsem Kaufland)

1 pl Rama rostlinná

sůl - pokud chcete slaný karamel

Další vrstva:

4 pl arašídové másla

2 pl javorového sirupu

50 ml sójového mléka

pár kapek vanilkového extraktu

Čokoládová vrstva:

1 pl kokosového oleje

6 kostiček hořké čokolády

Postup:

Zmrzlina: Do mixéru dáme všechny ingredience na zmrzlinu a mixujeme, dokud nevznikne hladká hmota. Hmotu přendáme do plastové mističky, kterou máme vyloženou pečícím papírem a dáme na 30 min do mrazáku.

Karamel: Do hrnce dáme cukr a rozpustíme, celou dobu mícháme. Když je cukr rozpuštěný a má barvu, jako budoucí karamel, tak přidáme máslo a mícháme - vytvoří se hrudky, nelekejte se! Po cca 3 minutách přidáme smetanu a na mírném ohni mícháme cca 20 minut, do vámi požadované tuhosti. Celou dobu míchejte, jinak se může karamel připálit.

Vyndejte mističku s banánovou zmrzlinou z mrazáku a nalijte na ní karamel, trošku posolte, pokud chcete slaný karamel a dejte znovu do mrazáku na cca 30 minut.

Další vrstva:

Všechny ingredience dejte do mixéru a rozmixujte, nalijte pak jako třetí vrstvu na karamel a dejte znovu do mrazáku na pár hodin.

Hotovou zmrzku můžete ještě obalit v rozpuštěné čokoládě. Postup je následující - vezměte 6 kostiček hořké čokolády a rozpustěte je z 1 pl kokosového oleje - zmrzku si nakrájejte na kostičky, které obalte v čokoládě a dejte pak znovu do mrazáku.

Tip: banány si dejte zmrazit bez slupky a nakrájené na kolečka.

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

    Napište první komentář!